Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
18.09.2020 13:03

Jarosińska-Jedynak: Inwestycje wokół CPK chcemy finansować też z funduszy UE

Inwestycje wokół Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) będziemy chcieli finansować ze środków europejskich w ramach wielu mniejszych projektów, poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.  

Podziel się
Dodaj komentarz

"Pamiętajmy o tym, że Komisja Europejska nie zgadza się na finansowanie infrastruktury lotniskowej, ale wszystko, co będzie działo się dookoła Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) będziemy chcieli finansować w ramach środków europejskich" - powiedziała Jarosińska-Jedynak, odpowiadając na pytanie dziennikarzy o możliwość finansowania CPK ze środków europejskich.

Zaznaczyła, że finansowanie będzie dostępne dla wielu "mniejszych projektów" w ramach CPK.

Dodała, że chodzi o "mniejsze projekty, które znajdą swoje finansowanie czy w Krajowym Planie Odbudowy, czy w regionalnym programie czy w programach krajowych".

"Będzie to na pewno przedsięwzięcie, które będzie miało wiele źródeł finansowania" - podsumowała minister.

Jak wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów przyjęcie uchwały Rady Ministrów w sprawie ustanowienia programu wieloletniego - "Program inwestycyjny Centralny Port Komunikacyjny. Etap I. 2020-2023" planowane jest na III kw. 2020 r.

Celem tego etapu jest szczegółowe zdefiniowanie zakresu i skali inwestycji, przyjęcie optymalnych rozwiązań co do możliwych wariantów realizacji przedsięwzięcia oraz określenie efektywnego planu jego realizacji, a także przygotowania do rozpoczęcia prac budowlanych.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz