Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
18.09.2020 12:39

Jarosińska-Jedynak: Nie ma obaw, że nie wykorzystamy środków UE z lat 2014-2020

Nie ma obaw, że Polska mogłaby nie wykorzystać środków finansowych, przyznanych jej w obecnej wieloletniej perspektywie finansowej UE z lat 2014-2020, poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Podziel się
Dodaj komentarz

Środki te będą mogły być wydatkowane do 31 grudnia 2023 roku.

"Polska jest jednym z liderów, jeżeli chodzi o wydatkowanie środków europejskich. Jesteśmy na początku listy wśród pozostałych państw członkowskich. Nie mamy problemów z wydatkowaniem, [...] inwestujemy te środki bardzo płynnie" - powiedziała Jarosińska-Jedynak dziennikarzom.

Grupa państw UE zaproponowała Komisji wydłużenie okresu, kiedy możliwe byłoby wykorzystanie środków w obecnej perspektywie finansowej.

"Na razie te dyskusje są otwarte, ale zgodnie z zapisami regulacyjnymi jest to 31 grudnia 2023 roku" - podkreśliła minister.

Na pytanie czy te środki zostaną wykorzystane, odpowiedziała: "Wykorzystamy [je]. W tej chwili średnia kontraktacja to jest 85%, wydatkowanie na poziomie średnim 35%, więc myślę, że nie będzie tutaj zagrożenia [opóźnieniem w wydatkowaniu środków]".

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz