Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|
aktualizacja

JSW odwołuje prezesa. Włodzimierz Hereźniak funkcję pełnił kilkanaście miesięcy

12
Podziel się:

Nowy rok i nowe rozdanie w państwowych spółkach. Z funkcji prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej odwołany został Włodzimierz Hereźniak. Informacja ta nie popsuła dobrych nastrojów inwestorów, którzy od rana podbijają notowania akcji.

JSW odwołuje prezesa. Włodzimierz Hereźniak funkcję pełnił kilkanaście miesięcy
Obecnie były prezes JSW Włodzimierz Hereźniak niedawno toczył poważne rozmowy na temat umowy społecznej dla górnictwa w siedzibie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. (PAP, Andrzej Grygiel)

Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) odwołała Włodzimierza Hereźniaka z funkcji prezesa - poinformowała spółka. Decyzja ta wchodzi w życie od razu.

Prezes Włodzimierz Hereźniak jeszcze kilka dni temu toczył kolejną turę rozmów na temat umowy społecznej dla górnictwa. Dokument ma określić szczegóły zaplanowanej wstępnie na najbliższe trzy dekady transformacji górnictwa węgla kamiennego, prowadzącej do zamknięcia kopalń.

Misję tę przejmie nowa osoba. Odwołanie prezesa nie oznacza, że kopalnie zostają bez szefa. Na tym samym posiedzeniu rada nadzorcza powierzyła pełnienie obowiązków prezesa Arturowi Dyczce. Był on do tej pory w zarządzie. Nie jest to więc nowa postać.

Zobacz także: Polska gospodarka w 2021. Kiedy koniec koronakryzysu? Zapytaliśmy ekspertów

Dyczko, do czasu wyboru nowego prezesa, będzie także wiceprezesem ds. technicznych i operacyjnych. Będzie nadzorował całokształt działalności JSW (głównie w zakresie produkcji, automatyki, informatyki, odmetanowania, zarządzania mediami energetycznymi, strategii i inwestycji).

W związku z powierzeniem nowych funkcji Arturowi Dyczce, obowiązki wiceprezesa ds. handlu od 18 stycznia przejmuje Radosław Załoziński.

Włodzimierz Hereźniak był prezesem JSW od sierpnia 2019 roku. To absolwent Wydziału Górnictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1977 roku jako pracownik techniczny i naukowy zatrudniony w Instytucie Metali Nieżelaznych w Gliwicach.

W latach 1982-1993 rozpoczął pracę w górnictwie, w KWK Knurów począwszy od stanowiska sztygara do głównego inżyniera. Następnie objął funkcję prezesa zarządu Węglokop Sp. z o.o. oraz był z-cą dyrektora biura ds. marketingu w Gliwickiej Spółce Węglowej S.A.

Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu m. in. takimi spółkami jak: Węglozbyt S.A. w Katowicach, Remkoks Sp. z o.o. w Dąbrowie Górniczej, Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. w Jastrzębiu-Zdroju, Polski Koks S.A. w Katowicach oraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Jastrzębiu-Zdroju.

Do lipca 2019 roku pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Tauron Ciepło.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent Koksu w Unii Europejskiej. Jej akcje notowane są na warszawskiej giełdzie. Inwestorzy na najnowsze doniesienia o odwołaniu prezesa nie zareagowali negatywnie.

Co więcej, utrzymują się bardzo dobre nastroje, które towarzyszą inwestorom od rana. Notowania JSW są około 13 proc. wyższe niż na zakończeniu piątkowej sesji giełdowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(12)
tad
rok temu
następny się obłowił i tak w kółko.IM SIĘ PO PROSTU NALEŻY
Cecylia
rok temu
Dlaczego pod artykułem o śmierci Benjamina Rothschilda nie można dodać komentarza . Teraz widać jakie zasięgi ma ta bankowa rodzina . I przestańcie Rothschildów , Gatesów , Rockefellerów i t.p nazywać filantropami . Gdyby to byli filantropi to Afryka miała by studnie , a co za tym idzie czystą wodę , uprawy , hodowle roślin i zwierząt . Afrykańczycy nie mieli by GŁODU I UBÓSTWA. W Indiach i bardzo biednych krajach , nie było by wyzysku i ludzi żyjących na śmietnikach i przymierających głodem. I nie było by powikłań po szczepionkach od Gatesa. To już większymi filantropami są starsze Panie dokarmiające bezdomne koty .
sprawiedliwy
rok temu
Jak tak dalej pojdzie ....to sie im prezesi skoncza !!!KOMEDIANCI !!!!
NASTĘPNY
rok temu
FIRMA KTÓRA GENERUJE STRATY POWINNA BYĆ ZAMKNIĘĘTA!!!!!!CZARNECKIEGO BANK DAŁO SIĘ ZAMKNĄĆ??? JAK CZARNECKI NIE DAŁ , TO SIĘ DAŁO!!!!!
nnmm
rok temu
Odłożył na stare lata teraz następny koleś !!!!!!!!!!!!!!!!!!!