Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Julien Ducarroz wytypowany na nowego prezesa Orange. Zamieni Mołdawię na Polskę

Grupa Orange dokonuje roszad we władzach swoich spółek w Europie. Jean-François Fallacher, który stał na czele spółki w Polsce odejdzie we wrześniu do Hiszpanii. Zastąpi go Julien Ducarroz, który do tej pory szefował Orange w Mołdawii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Orange Mołdawia)
Julien Ducarroz (na zdjęciu) zastąpi Jean-François Fallachera.

Julien Ducarroz został pozytywnie zaopiniowany przez komitet do spraw wynagrodzeń i uzyskał podczas specjalnie zwołanego spotkania poparcie rady nadzorczej jako kandydat na stanowisko prezesa zarządu Orange Polska - poinformowała spółka.

Powołanie Juliena Ducarroz ma nastąpić formalnie podczas posiedzenia rady nadzorczej zaplanowanego na 21 lipca 2020 roku. Obowiązki prezesa przejmie jednak dopiero we wrześniu. Do tej pory ciągle w fotelu prezesa będzie zasiadał Jean-François Fallacher.

Czytaj więcej: Inflacja miała spadać, a rośnie. Ceny w czerwcu wyższe średnio o 3,3 procent

Julien Ducarroz został zgłoszony jako kandydat na stanowisko prezesa zarządu Orange Polska przez Orange S.A. - większościowego udziałowca spółki. Po formalnym powołaniu przez radę nadzorczą, zastąpi on Jean-François Fallachera, który przyjął propozycję Grupy Orange objęcia funkcji prezesa zarządu Orange Hiszpania od 1 września 2020 roku.

Wakacje 2020. Jak nie dać się naciągnąć na nieuczciwy nocleg

Julien Ducarroz ma 45 lat i jest Szwajcarem. To nie nowa twarz w Orange, bo w telekomunikacyjnej grupie pracuje od 2002 roku. W ostatnich latach był prezesem zarządu Orange Mołdawia (od 2016 roku do chwili obecnej) oraz dyrektorem handlowym i członkiem wykonawczym zarządu Orange Rumunia (2008-2016).

- Julien Ducarroz otrzymał jednogłośnie pozytywną opinię komitetu ds. wynagrodzeń. Jestem przekonana, że jego szerokie doświadczenie w sektorze telekomunikacji, z ponad 10-letnim stażem na stanowiskach wykonawczych, zdobyte w różnych krajach i w różnych obszarach takich jak strategia i rynek komercyjny, będzie dużym atutem przy przeprowadzeniu Orange Polska przez nowy plan strategiczny - komentuje decyzję przewodnicząca komitetu ds. wynagrodzeń i niezależny członek rady nadzorczej Orange Polska Maria Pasło-Wiśniewska.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo, orange, Jean-François Fallacher, Julien Ducarroz, kadry, wiadomości
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-07-2020

ssszkoda ze dzika prywatyzacja sprzedala naszą telekomunikacje

07-07-2020

WidzęPo sposobie zapięcia marynarki i fryzurze, widać że pracował w Mołdawii

07-07-2020

ZibiOrange? Nigdy w życiu!!! Zostałem oszukany. Orange wyłudziło ode mnie 2.6 tys zł. Nie mogłem szukać pomocy w UKE , ponieważ prowadziłem działalność. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (9)