Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
23.03.2020 14:40

KE: Producenci mogą korzystać bezpłatnie z norm dla masek i odzieży ochronnej

Europejski Komitet Normalizacyjny (CEN) i Europejski Komitet Normalizacyjny Elektrotechniki (CENELEC) zgodziły się na udostępnienie na czas walki z epidemią COViD-19 norm europejskich dla niektórych wyrobów medycznych i ochrony osobistej, m.in. masek, rękawic i odzieży ochronnej, poinformowała Komisja.

Podziel się
Dodaj komentarz

Normy te dostępne są na stronie Polskiego Komitetu Normalizacyjnego (PKN).

Ma to pomóc przedsiębiorstwom zarówno z UE, jak i z państw trzecich w szybkim rozpoczęciu produkcji i łatwiejszym wprowadzaniu tych produktów na rynek wewnętrzny, przy zapewnieniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

"Zachęcam producentów do zwiększenia i dywersyfikacji produkcji, opierając się na pozytywnych przykładach producentów tekstyliów i obuwia, którzy zaczynają produkować maski i fartuchy" - powiedział komisarz ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton, cytowany w komunikacie.

Dzięki decyzji urzędów normalizacyjnych 11 norm opracowanych przez CEN i 3 dodatkowych opracowanych wspólnie z ISO, dotyczących popularnych masek, rękawic medycznych i odzieży ochronnej stanie się powszechnie dostępne.

W ocenie Komisji, bezpłatny dostęp do tych standardów może wpłynąć na zwiększenie ich produkcji.

Zwykle standardy należy zakupić i stosować zgodnie z przepisami dotyczącymi praw własności intelektualnej, ponieważ prawa autorskie do standardów należą do organizacji, które je opracowały.

Normy można pobrać bezpłatnie ze stron internetowych krajowych komitetów normalizacyjnych państw członkowskich.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-03-2020

Leon ZUwaga przy okazji - Normy powinny być w ogóle bezpłatnie dostępne. Skoro ktoś (państwo) wymaga spełniania norm, to powinien je dostarczyć...

23-03-2020

miłosierdzie to darMoże by je uszyć z szat kolorowych ,są najpewniej najwyższej jakości i nie przepuszczą zarazy. Może by rząd poprosił kolorowych z kleru aby darowali … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)