Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
21.08.2019 08:15

KNF nałożyła 5 mln zł kary i cofnęła zezwolenie na działalność dla Saturn TFI

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nałożyła na Saturn Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) karę w wysokości 5 mln zł oraz cofnęła zezwolenie na wykonywanie działalności przez towarzystwo funduszy inwestycyjnych, podała Komisja.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Kara pieniężna w wysokości 5 milionów złotych nałożona została za:

- naruszenie art. 48 ust. 2a ustawy w związku z zarządzaniem przez Towarzystwo funduszami inwestycyjnymi w sposób nierzetelny i nieprofesjonalny, niezapewniający zachowania należytej staranności i niezgodny z zasadami uczciwego obrotu, a także nieuwzględniający najlepiej pojętego interesu funduszy oraz uczestników funduszy oraz w sposób niezapewniający stabilności i bezpieczeństwa rynku finansowego,

- naruszenie art. 45a ust. 4a ustawy w związku z nieprawidłowym wykonywaniem przez Towarzystwo bieżącego nadzoru nad podmiotem, któremu Towarzystwo powierzyło zarządzanie portfelami inwestycyjnymi funduszy inwestycyjnych" - czytamy w komunikacie.

Sankcja administracyjna w postaci cofnięcia Saturn TFI zezwolenia na wykonywanie działalności przez towarzystwo funduszy inwestycyjnych została nałożona w związku z ustaleniem, że opisane wyżej naruszenia przepisów ustawy są rażące.

Naruszenia ustalone przez Komisję związane były z zarządzaniem przez TFI następującymi funduszami inwestycyjnymi zamkniętymi: Centauris 3 Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, Debito Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, GetBack Windykacji Platinum Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, GetPro Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty i Universe 3 Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, podano także.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz