Notowania

finanse
15.05.2019 12:46

KNF utrzymała decyzję ws. odmowy zezwolenia dla Polskiego Banku Apeksowego

Komisja Nadzoru Finansowego na posiedzeniu 14 maja 2019 r. utrzymała w całości w mocy decyzję administracyjną KNF z dnia 27 listopada 2018 r. w przedmiocie odmowy wydania zezwolenia na rozpoczęcie działalności przez Polski Bank Apeksowy Spółka Akcyjna, podała Komisja.

Podziel się
Dodaj komentarz

Do wydania decyzji w sprawie zezwolenia na rozpoczęcie działalności przez bank niezbędne jest spełnienie łącznie 4 przesłanek z art. 36 ust. 3 ustawy Prawo bankowe, przypomniano.

"W wyniku analizy całości zgromadzonego w sprawie materiału nie jest możliwe stwierdzenie, że bank spełnia wszystkie przesłanki wydania zezwolenia na rozpoczęcie przez bank działalności, o których mowa w art. 36 ust. 3 ustawy Prawo bankowe, tj. że:

  • jest należycie przygotowany organizacyjnie do rozpoczęcia działalności;
  • zgromadził w całości kapitał założycielski;
  • dysponuje odpowiednimi warunkami do przechowywania środków pieniężnych i innych wartości, z uwzględnieniem zakresu i rodzaju prowadzonej działalności bankowej;
  • spełnia inne warunki określone w decyzji o wydaniu zezwolenia na utworzenie banku" - czytamy w komunikacie.

"KNF wydając decyzję o utrzymaniu w mocy zaskarżonej decyzji stwierdza, że zamieszczone w niniejszej decyzji rozstrzygnięcie pokrywa się z rozstrzygnięciem zawartym w decyzji objętej wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy, a co za tym idzie zasadna jest odmowa wydania zezwolenia na rozpoczęcie działalności przez Polski Bank Apeksowy Spółka Akcyjna" - napisała także Komisja.

Wynik głosowania KNF: za utrzymaniem w mocy decyzji głosowali: J. Jastrzębski, M. Iwanicz-Drozdowska, M. Palczewska, J. Pawelec, C. Kochalski. Przeciwko utrzymaniu w mocy decyzji głosowali: A. Kaźmierczak oraz J. Wojtyła, podano także w materiale.

KNF odmówiła wydania zezwolenia na rozpoczęcie działalności przez Polski Bank Apeksowy w listopadzie 1018 r.

W listopadzie 2017 roku KNF wydała zgodę na utworzenie Polskiego Banku Apeksowego, zrzeszającego 56 banków spółdzielczych.

 

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz