Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Amerykańskie prasy drukarskie znów pobudzą rynek?

0
Podziel się:

Wobec symptomów spowolnienia amerykańskiej gospodarki jest możliwe wpompowanie do niej kolejnego strumienia pieniędzy, co spowoduje prawdopodobnie krótkotrwałą euforię na rynku.

Amerykańskie prasy drukarskie znów pobudzą rynek?

Wczorajsza sesja była kolejną, na której popyt z podażą mocowały się w okolicach oporu – w odróżnieniu jednak od sesji z zeszłego tygodnia walka odbyła się na niskim wolumenie nieprzekraczającym 900 mln złotych dla indeksu największych spółek.

WIG20 co prawda zakończył notowania wzrostem o 0,61 proc., ale przez większą część sesji konsolidował się w kanale 2538-2548 pkt, zaś udany finisz zawdzięcza tylko dodatniemu otwarciu rynków w Stanach.

Dziś ma zapaść decyzja w sprawie wysokości amerykańskich stóp procentowych – ponieważ powszechnie oczekuje się pozostawienia głównej stopy na poziomie 0,25 proc., dla rynku ważniejsze będzie posiedzenie Fedu, na którym powinny zapaść decyzje odnośnie do dalszej strategii walki z kryzysem. Wobec symptomów spowolnienia amerykańskiej gospodarki jest możliwe wpompowanie do niej kolejnego strumienia pieniędzy, co spowoduje prawdopodobnie krótkotrwałą euforię na rynku – już wczoraj indeksy amerykańskie przebiły opór sierpniowych szczytów, być może antycypując spodziewane decyzje Rezerwy Federalnej.

Poza wspomnianym posiedzeniem istotne będą także dane na temat sierpniowej budowy domów w Stanach – tu nie są oczekiwane duże zmiany w stosunku do odczytów za lipiec. Z danych lokalnych poznamy sierpniowe wskaźniki inflacji bazowej, które nie powinny ulec zmianom.

Z technicznego punktu widzenia WIG20 spoczywa dokładnie na oporze tuż pod poziomem sierpniowych szczytów – z oscylatorów STS wygenerował w czwartek sygnał sprzedaży, zaś RSI utworzył w zeszłym tygodniu dywergencję niedźwiedzia. Jednak wobec oczekiwań na posiedzenie Fedu technika będzie miała dziś drugorzędne znaczenie.

Wczoraj złoty umocnił się o dwa grosze w stosunku do euro i dolara, które pozostały w stosunku do siebie w równowadze, jen zaś pozostawał w trendzie horyzontalnym w stosunku do obu głównych walut. Złoto i srebro nie zmieniły swojej wartości, a ropa nieznacznie zdrożała.

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)