Notowania

giełda
24.05.2010 11:35

Brak zdecydowanie na europejskich giełdach

Ostatnia sesja na Wall Street zakończyła się w pozytywnych nastrojach. Dow Jones zwyżkował o 1,25 proc., S&P 500 wzrósł natomiast o 1,50 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ostatnia sesja na Wall Street zakończyła się w pozytywnych nastrojach. Dow Jones zwyżkował o 1,25 proc., S&P 500 wzrósł natomiast o 1,50 procent. Indeksy cechowała spora zmienność – otworzyły się one na zdecydowanym minusie, następnie po odrobieniu strat i zwyżce ponownie zniżkowały, by ostatecznie zamknąć się z ponad jednoprocentowym zyskiem.

Piątkowa zwyżka nie wystarczyła jednak by pokryć straty z całego tygodnia. Nastroje nieco poprawiła akceptacja przez niemiecki parlament przypadającej na ten kraj części pakietu pomocowego dla zagrożonych gospodarek Eurolandu, opiewającego na kwotę 750 mld euro. Z USA w piątek nie napłynęły żadne istotne dane makro, które mogłyby silniej wpłynąć na rynek.

Po dobrej sesji za Oceanem, dziś na większości parkietów azjatyckich mogliśmy obserwować wzrosty. Jednym z nielicznych wyjątków był tokijski Nikkei 225, który stracił na zamknięciu 0,27%. Shanghai Composite natomiast zdecydowanie odrabiał zeszłotygodniowe straty, zwyżkując na zakończenie sesji o 3,48%. Indeks w górę pociągnęły akcje spółek z sektora nieruchomości, które zwyżkowały oraz nadzieje na złagodzenie procesu zacieśniania polityki pieniężnej w Chinach.

Próbę odrobienia zeszłotygodniowych strat podjęli również inwestorzy w Europie. Po optymistycznym początku sesji jednak zyski większości indeksów zeszły poniżej 0,5%, niektóre natomiast po dwóch pierwszych godzinach notowań przeszły na spadkową stronę rynku. Dziś ze światowej gospodarki nie poznamy żadnych istotnych danych makro. Fakt ten w połączeniu z wciąż obecnymi obawami o kondycję części gospodarek Eurolandu może sprzyjać utrzymywaniu się niezdecydowania wśród inwestorów.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarze
Źródło:
TMS Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz