Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dobre nastroje na giełdach się utrzymują

0
Podziel się:

Ostania marcowa sesja na rynkach była nieco ciekawsza niż poprzednie. Obserwowaliśmy większą zmienność, czemu sprzyjała publikacja istotnych danych makroekonomicznych z gospodarki amerykańskiej.

Analitycy spodziewali się lepszego odczytu raportu ADP i indeksu Chicago PMI, podczas gdy dane te rozczarowały. Indeks obrazujący aktywność w rejonie Chicago spadł w marcu do poziomu 58,8 punktów, natomiast w sektorze prywatnym ubyło 23tys. miejsc pracy wobec oczekiwanego wzrostu o 40 tysięcy.

Dane te zaniepokoiły inwestorów, którzy liczyli na poprawę sytuacji w amerykańskiej gospodarce, a w szczególności na lepsze piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy. Publikacje te schłodziły nieco nastroje na rynkach akcji, jednak amerykańskie indeksy akcji zamknęły się na niewielkich minusach. Na rynku walutowym z kolei w bezpośredniej reakcji na dane USD tracił na wartości w stosunku do głównych walut.

W dniu dzisiejszym dobre nastroje na giełdach utrzymują się. To sprzyja z kolei dalszemu umacnianiu się naszej krajowej waluty. Ponadto opublikowany indeks PMI w marcu wzrósł do poziomu 52,5pkt. Dodatkowo, nawet jeśli wzrost gospodarczy w I kwartale 2010r okaże się nieco niższy, to w dalszym ciągu Polska będzie dobrze postrzegana za granicą, a lepsze dane makroekonomiczne wspierają trend wzrostowy na złotym.
Najistotniejsze publikacje zaplanowane na dzisiaj dotyczą liczby nowych bezrobotnych w USA w ubiegłym tygodniu oraz indeksu ISM dla sektora przemysłu. Na dane dotyczące bezrobocia tygodniowego zawraca się właśnie szczególną uwagę prze publikacją danych nt. liczny miejsc pracy w sektorze pozarolniczym.

EURPLN
Pozytywne nastroje utrzymujące się na rynkach światowych, a także dobry sentyment do rynków wschodzących sprzyjają kontynuacji trendu wzrostowego na złotym. Złoty pozostaje najmocniejszy od 16 miesięcy. Kurs EURPLN powrócił do poziomu poniżej 3,8500 i obecnie notowania zbliżają się do najbliższego wsparcia geometrycznego wynikającego z projekcji 127,2% całości ostatniej fali korekcyjnej z poziomu 3,85 w okolice 3,9297. Oporem pozostają okolice 3,8750.

EURUSD
Opublikowane w dniu dzisiejszym indeksy PMI z Niemiec i strefy euro okazały się nieco lepsze niż oczekiwano. Nieco gorsze okazały się dane o sprzedaży detalicznej z Niemiec. Notowania ponownie zbliżyły się do oporu wynikającego z połowy zniesienia całości fali spadkowej z okolic 1,3816. Obecna sytuacja techniczna może sprzyjać dalszemu odreagowaniu na parze EURUSD, chociaż należy pamiętać o tym, że dominującym trendem pozostaje trend spadkowy. Silnym oporem pozostają okolice 1,3605 w postaci zniesienia 61,8 procent całości ostatniej fali spadkowej. Wsparcie wyznaczają okolice 1,3400.

GBPUSD

Notowanie funta do dolara kontynuuje wzrosty, czemu dziś sprzyjają utrzymujące się dobre nastroje na rynkach światowych, a także lepsza publikacja danych na temat indeksu PMI dla przemysłu, który wzrósł w marcu do poziomu 57,2pkt. Udane obrona wsparcia w rejonie 1,4800 oraz słabość waluty amerykańskiej w ostatnim czasie powinny przynieść odreagowanie na funtdolarze w okolice ostatniego maksimum lokalnego na poziomie 1,5380. Silnym oporem pozostają okolice 1,5432 wynikające ze zniesienia 38,2 proc. całości ostatniej fali spadkowej z poziomu 1,6480. Najbliższym wsparciem pozostają okolice 1,5077.
USDJPY
Kurs tej pary pozostawał w bardzo wąskim zakresie w dniu wczorajszym, w dalszym ciągu utrzymując się poniżej oporu wynikającego ze styczniowego maksimum lokalnego. Przełamanie okolic 93,80 otworzyłoby drogę do wzrostów w okolice 95,30-95,40, gdzie plasuje się koljny geometryczny opór. Opublikowane dziś w nocy indeksy Tankan obrazujące nastroje wśród japońskich przedsiębiorców z sektora przemysłowego i sektora usług nie miały większego wpływu na notowania jena. Wsparciem pozostaje poziom 92 jenów za dolara wynikający z przełamanej linii trendu spadkowego. Coraz dłuższa konsolidacja pod oporem i brak siły na wyjście powyżej ostatnich maksimów lokalnych może przynieść odreagowanie na USDJPY.

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)