Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Droga do dalszych wzrostów otwarta?

0
Podziel się:

Lepsze od oczekiwanych dane z Azji i Australii zapewniły otwarcie na plusach europejskich indeksów, które systematycznie rosły pchane w górę przez pozytywne informacje z Europy.

Droga do dalszych wzrostów otwarta?

Wczorajsza sesja w końcu nadała indeksom w Europie jednoznaczny kierunek – na północ. Lepsze od oczekiwanych dane z Azji i Australii zapewniły otwarcie na plusach europejskich indeksów, które systematycznie rosły pchane w górę przez pozytywne informacje z Europy.

Wzrosty były poparte odpowiednim wolumenem, który na WIG20 osiągnął 2,2 mld złotych – najwięcej od sesji, na której wygasały wrześniowe kontrakty.

Na warszawskiej giełdzie indeks największych spółek rozpoczął notowania z luką hossy i systematycznie piął się w górę, podchodząc pod poziom 2700 pkt., który stał się w ten sposób kolejnym celem do ataku dla byków na kolejne dni. Wzrost był szeroki, zaś jego liderem był KGHM, który rósł na fali wzrostów cen miedzi spowodowanych kurczącymi się zapasami i słabnącym dolarem.

Najsilniej poza spekulacyjnym Biotonem rósł wczoraj kurs PEKAO, któremu analitycy UBS obniżyli rekomendację do _ neutralnie _. Indeks ma z technicznego punktu widzenia otwartą drogę do dalszych wzrostów, w których mogą mu przeszkodzić dane o dalszym spowolnieniu amerykańskiej i w mniejszym stopniu chińskiej gospodarki a także chęć realizacji zysków przez część graczy. Tak czy inaczej powinniśmy się spodziewać jakiegoś przystanku przed dalszymi wzrostami – średnie wzrosty wczoraj w Ameryce i dziś w Azji były znacznie niższe od warszawskich.

Dziś na ważne dane będziemy musieli czekać do rozpoczęcia handlu za oceanem, gdzie opublikowane będą dane na temat bilansu handlu zagranicznego USA i tygodniowej liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych – w obu przypadkach nie są spodziewane znaczące zmiany.

Dolar ustanowił ośmiomiesięczny dołek w stosunku do euro i 15-letni do jena wobec oczekiwań na dalsze poluzowanie polityki monetarnej – złoty umocnił się do obu głównych walut, jednak znacznie bardziej do euro na wieść o większym niż spodziewany wzroście inflacji we wrześniu, który może przyspieszyć decyzję RPP o podwyżce stóp. Towary w odpowiedzi na osłabienie dolara poszły w przeciwnym kierunku – w przypadku ropy dodatkowym czynnikiem wzrostu były prognozy na temat zwiększenia popytu.

giełda
komenatrze giełdowe
dziś w money
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)