Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dziś dzień odpoczynku od danych

0
Podziel się:

Piątkowa sesja ze względu na wygasanie serii kontraktów nie może być brana pod uwagę jako prognostyk na kolejny tydzień, jednak podsumowanie całego zeszłego tygodnia wypada dla WIG20 pozytywnie.

Dziś dzień odpoczynku od danych

Wszystkie indeksy największych światowych giełd zaliczyły w zeszłym tygodniu mniejsze lub większe spadki, podczas gdy WIG20 zyskał ponad 1%, wciąż czerpiąc swoją siłę z dotychczasowej słabości i wynikającego z niej niedowartościowania. Indeksy zagraniczne dużo bardziej zareagowały na złe wieści z Japonii, na które dodatkowo jeszcze nałożyła się interwencja międzynarodowa w Libii. Do tego Chińczycy podnieśli po raz kolejny stopę rezerw obowiązkowych o 50 pb, co odbije się na wolumenie akcji kredytowej i może mieć przełożenie na wzrost gospodarki chińskiej.

Dziś w kalendarzu danych makro zieje pustką – z istotnych informacji poznamy tylko sprzedaż domów na rynku wtórnych w USA, zaś z lokalnych bilans płatniczy. Nie są to informacje, które mogłyby zatrząść rynkiem, który zdecydowanie bardziej będzie się skupiał na dalszych doniesieniach z Japonii i Libii, na którą naloty sił sprzymierzonych spowodowały wzrosty w Azji – dziś co prawda giełda w Tokio nie działa z powodu Święta Równonocy Wiosennej, jednak pozostałe indeksy urosły nawet o prawie 1,3% w przypadku Hang Sengu.

WIG20 wciąż pozostaje w szerokim kanale 2630-2795 pkt. Choć piątkowa sesja miała szczególny charakter ze względu na wygasające serie instrumentów pochodnych, to należy zauważyć, że otwarcie nastąpiło z luką hossy, zaś zamknięcie na plusie po trzech sesjach wahań może świadczyć o małym zwycięstwie byków, które zbliżyły się do górnego ograniczenia kanału na zaledwie 15 punktów.

W świetle sesji w Azji można oczekiwać rozpoczęcia na lekkich plusach, jednak sądzę, że inwestorzy będą powstrzymają się z atakiem na opór 2800 pkt. do czasu uspokojenia sytuacji w Japonii i wyjaśnienia sytuacji w Libii. Dziś na GPW w utrzymaniu siły mogą pomóc sprawozdania roczne największych spółek, z których Bogdanka – świeżo upieczony członek WIG20 – przedstawiła na dobry początek dane lepsze od konsensusu.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)