Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Paweł Kubiak
|

GPW: Ciąg dalszy korekty

0
Podziel się

Kontynuacja rozpoczętej pod koniec ubiegłego tygodnia korekty w trackie poniedziałkowej sesji była raczej przesądzona.

bEhgekHV

Pogorszenie nastrojów po spadkowym piątku na amerykańskich parkietach dodatkowo potrzymały negatywne wieści z amerykańskiego sektora motoryzacyjnego oraz słabe dane makro z Japonii. W efekcie rynek dość szybko zanurkował notując już koło południa w przypadku WIG20 trzy procentową przecenę. Główne indeksy w dół ciągnęły akcje KGHM, zdecydowanie korygujące ostatnie wzrosty, do czego zachęcały spadające ceny miedzi. Z kolei pogorszenie klimatu wokół sektora bankowego na świecie oraz gorsze rekomendacje dla polskich banków sprowokowały silny impuls spadkowy również w tym segmencie rynku. Tutaj zawaliły się kursy Pekao, PKO BP, BZWBK, BRE Banku i Millennium.

Relatywnie lepiej spisywały się akcje spółek paliwowych, ale i one nie zdołały uniknąć w dniu dzisiejszym przeceny. Przecenie nie poddały się dzisiaj akcje TPSA i PGNiG, które tradycyjnie są silniejsze na słabszych sesjach. Na szerokim rynku pozytywnie wyróżniały się miedzy innymi papiery, Budimeksu, dla którego sąd zatwierdził zwrot gwarancji bankowej w związanych Terminalem 2. Silniejsze od rynku był również papiery Techmeksu, którego zapowiedź sprzedaży spółki zależnej wywołało wzrost kursu o pięć procent.

Druga z rzędu wyraźna przecena rynku, której towarzyszyły umiarkowane obroty daje nadzieje na odbicie w dniu jutrzejszym, przy założeniu utrzymania poziomów spadków z otwarcia sesji za oceanem.

bEhgekHX
bEhgekIy
dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
KOMENTARZE
(0)