Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

GPW: Kolejna sesja na plusie

0
Podziel się

WIG20 dzisiejszą sesję zakończył 0,41-proc. wzrostem. Indeksowi największych spółek udało się nieco odskoczyć od bardzo przyciągającego w ostatnich dniach poziomu 2400 punktów.

GPW: Kolejna sesja na plusie
bEgFFOJN

Paweł Zawadzki, godz. 16.50

Dobrych nastrojów na warszawskim parkiecie nie zmieniły dane, które w drugiej części sesji napłynęły ze Stanów Zjednoczonych.

bEgFFOJP

Według opublikowanego o 15:00 raportu S&P/Case-Shiller spadek cen domów w 20 największych metropoliach USA w październiku wyniósł 7,3 procent. Jest to wynik nieznacznie gorszy od prognoz analityków którzy spodziewali się 7-proc. spadku cen.

O 16:00 opublikowany został drugi istotny wskaźnik - indeks zaufania konsumentów w USA w grudniu. Odczyt na poziomie 52,9 punktów jest minimalnie gorszy od oczekiwań analityków (prognoza: 53,0), jednak wciąż znacznie lepszy od zrewidowanej na plus wartości z listopada (z 49,5 na 50,6 punktów).

Spośród największych spółek najlepiej wypadły dziś akcje BZ WBK, Polimex-Mostostal oraz KGHM. Ich ceny wzrosły odpowiednio o 5, 3,7 i 2,7 procent. Druga ze spółek poinformowała dziś o zawarciu umowy wartej ponad 400 mln złotych. KGHM z kolei był dziś beneficjentem drożejącej miedzi.

Powodów do zadowolenia nie mają natomiast akcjonariusze spółek Cyfrowy Polsat oraz PKO BP, których akcje straciły dziś 2,31 i 1,88 procent.

bEgFFOJV

GPW: 2400 punktów wciąż przyciąga

Paweł Zawadzki, godz. 13.25* *

Po niewielkich spadkach z początkowej części sesji WIG20 powrócił powyżej 2400 punktów. Aktualnie znajduje się na poziomie wczorajszego zamknięcia.

bEgFFOJW

Spośród największych spółek najlepiej radzą sobie BZ WBK oraz KGHM, których akcje rosną o 1,8 i 1,6 procent. Druga ze spółek poinformowała wczoraj o tym, że wycofuje się z inwestycji w Kongo. Na cenę jej akcji pozytywnie wpływają najwyższe od 15 miesięcy ceny miedzi.

Najwięcej tracą natomiast papiery PKO BP oraz GTC, które zniżkują o 1,67 i 1,82 procent.

bEgFFOJX

GPW: Zielone otwarcie. Koniec roku dla byków

Łukasz Pałka, godz. 9.35

Otwarcie notowań zgodne z oczekiwaniami. WIG20 zyskał 0,07 proc., a WIG 0,03 proc.

Po wzrostach na giełdach za oceanem i w Azji również warszawski parkiet rozpoczął dzisiejsze notowania na niewielkich plusach. Liderem wśród blue chipów drugi dzień z rzędu jest KGHM, który zyskuje około 1,4 proc. Najwięcej, bo ponad 1 proc. traci TVN.

bEgFFOJY

Łukasz Pałka, godz.6.00

Po wczorajszych wzrostach również dzisiaj warszawska giełda ma dużą szansę na ich kontynuację. Jednak nie zmienia to faktu, że Mikołaj w tym roku pojawił się na parkiecie zbyt późno.

Wczorajsza poświąteczna sesja za oceanem zakończyła się niewielkimi wzrostami głównych indeksów. S&P500 zyskał 0,12 proc., a Dow Jones 0,26 proc. Brak danych makro powodował, że inwestorzy skupiali się przede wszystkim na danych ze spółek.

W Polsce koniec roku za pasem, więc najwyższy czas wziąć się za poprawianie wyników w swoich portfelach. Inwestorom będzie w tym z pewnością sprzyjał dzisiaj fakt, że na rynku nie pojawią się dzisiaj żadne istotne informacje z gospodarki, które mogłyby negatywnie wpłynąć na nastroje graczy.

Cokolwiek by się jednak nie stało, to i tak grudzień pozostanie jednym ze słabszych miesięcy w całym 2009 roku. Od początku miesiąca indeks WIG20 wzrósł zaledwie o ponad 2 proc.

Całe szczęście, że ostatni miesiąc nie obrazuje tego, co działo się na rynku w mijającym roku. Wystarczy wspomnieć, że od swojego dna z połowy lutego WIG20 zyskał grubo ponad 70 proc., a na kilkudziesięciu spółkach można było zarobić co najmniej dwukrotność zainwestowanych pieniędzy.

bEgFFOKq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)