Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
11.12.2009 08:48

GPW: Na razie wsparcia obronione

Wczoraj światowe rynki finansowe odrabiały straty po wcześniejszych spadkach wywołanych obawami o stan finansów poszczególnych krajów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Choć na razie uczestnicy rynków akcji nie przejmują się zbytnio tym zagadnieniem to w przyszłości na pewno będą się musieli z tym problemem zderzyć po raz kolejny. Póki co jednak wczoraj indeksy w USA obroniły na razie lokalne poziomy wsparcia i tym samym nabrały one jeszcze większego znaczenia inwestycyjnego. Główne indeksy tego rynku nadal znajdują się powyżej średnioterminowych linii trendu wzrostowego kontynuując prawie miesięczne konsolidacje.

Zbliżamy się coraz bardziej do rozwiązania sytuacji i w najbliższym czasie można oczekiwać wycia notowań z konsolidacji. Ponieważ uwarunkowania techniczne są neutralne więc lepiej poczekać na decyzje inwestycje do momentu określenia przez rynek kierunku wybicia. Biorąc pod uwagę zakres czasowy konsolidacji będzie można jeszcze wtedy zdyskontować ten ruch cenowy.

Ważny kierunek wybicia

Nasz rynek z technicznego punktu widzenia znajduje się na rozdrożu pomiędzy średnioterminową linią trendu wzrostowego i strefą oporu w okolicy 41 tys. punkltow dla indeksu Wig. Ponieważ obecnie rozpiętość poziomów cenowych pomiędzy tymi dwoma strefami jest już stosunkowo niewielka można oczekiwać że najbliższe sesje przyniosą rozwiązanie kierunku wybicia notowań.

Kapitał o krótkoterminowej perspektywie bacznie obserwuje przedział cenowy 37-39 tys pkt dla tego indeksu a ewentualny spadek poniżej może być wykorzystany do zamykania pozycji na naszym rynku. Natomiast wzrost powyżej 41 tys. punktów skusi część uczestników do otwierania nowych pozycji. Na wykresie w układzie minutowym indeksu Wig w okresie od sierpnia tego roku widać formację kanału wzrostowego o łagodnym nachyleniu. Tego typu struktura zwiększa prawdopodobieństwo wybicia notowań dołem. Jednak dopóki nie zobaczymy wyraźnego przekroczenia którejś z wyżej wymiennych barier cenowych lepiej nie podejmować istotnych decyzji inwestycyjnych.

Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze, kryzys
Źródło:
ING DM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz