Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GPW rozpocznie tydzień od przeceny

0
Podziel się:

Nowy tydzień na warszawskiej giełdzie rozpocznie się od przeceny. Piątkowa słaba sesja na GPW, późniejsze spadki na Wall Street , dzisiejsza silna przecena na azjatyckich parkietach oraz poranne silne minusy na kontraktach terminowych na główne amerykańskie indeksy, nie będą zachęcać do kupna akcji.

GPW rozpocznie tydzień od przeceny

Nowy tydzień na warszawskiej giełdzie rozpocznie się od przeceny. Piątkowa słaba sesja na GPW (WIG20 -3 proc.), późniejsze spadki na Wall Street (S&P500 -2 proc.; Nasdaq Composite -2,6 proc.), dzisiejsza silna przecena na azjatyckich parkietach (Nikkei -4,5 proc.) oraz poranne silne minusy na kontraktach terminowych na główne amerykańskie indeksy, nie będą zachęcać do kupna akcji.

Szczególnie słabo będą zachowywać się duże spółki, które są najbardziej podatne na wpływ czynników zewnętrznych. Znacznie lepiej powinny się zachowywać spółki małe i średnie. W ostatnim czasie regułą jest, że w sytuacji gdy korygują giełdowe tuzy, inwestorzy szukają okazji do zarobku właśnie w segmencie małych i średnich spółek.

W poniedziałek nie ma istotnych publikacji makroekonomicznych. Trudno bowiem za takowe uznać przedpołudniowe dane nt. nastrojów w Strefie Euro. Uwaga inwestorów będzie natomiast koncentrować się na doniesieniach z Białego Domu, dotyczących pomocy dla amerykańskiego sektora motoryzacyjnego. Ten temat jest obecnie na tapecie i krótkoterminowo to on będzie decydował o nastrojach na globalnych rynkach akcji.

Piątkowy spadek WIG20 o 3,02 proc. do 1574,81 pkt. nie zmienia układu sił na wykresie tego indeksu. Taka zmiana nastąpi dopiero z chwilą zdecydowanego przełamania strefy wsparcia 1506,50-1560,00 pkt. Na wykresie dziennym tworzy ją luka hossy z 23 marca br. (1506,50-1550,43 pkt.), 1,5-miesięczna wstępna linia trendu wzrostowego (1510 pkt.) oraz przełamana przed tygodniem 9-miesięczna linia trendu spadkowego.

Spadek poniżej 1506,50-1560,00 pkt. w istotny sposób zwiększy prawdopodobieństwo silniejszej przeceny, jako konsekwencji zanegowania większości wygenerowanych w ostatnich tygodniach wstępnych sygnałów kupna. Do czasu jednak zanegowania tych sygnałów, scenariuszem bazowym na najbliższe tygodnie, a nie wykluczone że nawet i na miesiące, jest wzrost WIG20 w kierunku 1920,44 pkt. (szczyt z 6 stycznia br.).

giełda
komenatrze giełdowe
dziś w money
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)