Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
25.11.2009 17:56

GPW: Słaba sesja bez wyrazu

Fixing sprowadził jednak notowania poniżej kreski i ostatecznie WIG20 zakończył dzień spadkiem o 0,03 proc. do 2365,4 pkt.

Podziel się
Dodaj komentarz

Środowa sesja rozpoczęła się dobrze dla strony popytowej. Otwarcie dla WIG20 wypadło na poziomie 2388,6 pkt (+1,0 proc.). Bykom udało się jeszcze siłą rozpędu wyjść ponad poziom 2400 pkt, ale dalsza część sesji stała już pod znakiem powolnego osuwania się notowań.


Rynek ożywił się o 14.30, gdy za Atlantykiem opublikowano dane z rynku pracy oraz przemysłu. Liczba nowych bezrobotnych spadła w ubiegłym tygodniu do 466 tys osób, podczas gdy ekonomiści oczekiwali poziomu 500 tys.

Gorzej od prognoz wypadły natomiast informacje na temat październikowych zamówień na dobra trwałego użytku (spadek o 0,6 proc. w skali miesiąca).

WIG20 początkowo zyskał na wartości, po chwili przewagę osiągnęła jednak podaż, której udało się sprowadzić nawet chwilowo notowania poniżej wtorkowego zamknięcia. W końcówce wydawało się, że sytuacja znów się odwróciła się na korzyść byków.

Lepsze od oczekiwań dane na temat indeksu Uniwersytetu Michigan (67,4 pkt, wobec prognozy na poziomie 66,8 pkt; wskaźnik był jednak niższy niż w październiku, kiedy wyniósł 70,6 pkt). oraz sprzedaży nowych domów za październik (430 tys wobec prognozy 405 tys). Fixing sprowadził jednak notowania poniżej kreski i ostatecznie WIG20 zakończył dzień spadkiem o 0,03 proc. do 2365,4 pkt.

Obroty na WIG20 były dość mizerne i wyniosły zaledwie 0,67 mld PLN. Do najmocniej rosnących papierów wśród blue-chipów należały: Agora (+4,0 proc.) oraz KGHM (+1,9 proc.). Na przeciwnym biegunie znalazły się akcje PKO BP (-2,3 proc.) oraz Asseco Poland (-2,1 proc.). Większego wpływu na kurs Pekao (-0,6 proc.) nie miała wczorajsza informacja o odejściu z funkcji prezesa banku J.K. Bieleckiego.

Spoglądając na analizę techniczną od połowy sierpnia WIG20 znajduje się w dość szerokim kanale wzrostowym (w ramach całego trendu wzrostowego, który trwa od lutego). Jego dolne ograniczenie można wyznaczyć na 2250 pkt a górne w okolicach 2475 pkt. Obecnie notowania znajdują się więc prawie w połowie jego wysokości. Szansę na większą zmienność sytuacji do końca tygodnia może utrudnić fakt, że w czwartek giełda na Wall Street nie pracuje z powodu Dnia Dziękczynienia a w piątek Amerykanie mają skróconą sesję.

Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
Beskidzki Dom Maklerski
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz