Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Grzegorz Olejek
|

GPW: Trend kontynuowany

0
Podziel się

Mimo kontynuacji średnioterminowej tendencji wzrostowej na rynku amerykańskim nie widać tam silnej presji popytowej.

GPW: Trend kontynuowany
bEiJWsOd

Obecnie rynek może być utrzymywany na wysokich poziomach cenowych przez oczekiwania pozytywnego efektu początku roku jednak raczej trudno liczyć obecnie na dynamiczne zwyżki. Poprawa uwarunkowań gospodarczych jest na pewno częściowo uwzględniona w cenie. Teraz uczestnicy tego rynku oczekują dobrych danych za pierwszy kwartał tego roku zarówno ze sfery całej gospodarki jak i poszczególnych spółek. Jednak czy to pozwoli utrzymać trend wzrostowy przez najbliższe miesiące? Można mieć wątpliwości, ponieważ rynek zawsze dyskontuje wszystko wcześniej i z pewną przesadą wywołaną emocjami. Dlatego po dobrym początku roku można oczekiwać ochłodzenia nastrojow na tym rynku.

Umiarkowany optymizm

Pierwsza sesja nowego giełdowego roku przyniosła na naszym rynku ożywienie strony popytowej, co dało dalszy impuls wzrostowy dla pozostałych dwu sesji. W efekcie tego mamy nowe maksima na indeksie szerokiego rynku Wig i wzrost powyżej istotnej strefy oporu w okolicy 41 tys. punktów. Jednocześnie na wykresie w układzie dziennym świecowym powstała nie wielka wzrostowa luka cenowa tuż poniżej tej strefy cenowej.

Jeśli indeks Wig w ciągu najbliższych sesji utrzyma się powyżej tej luki cenowej znacznie wzrośnie szansa na kontynuację średnioterminowej tendencji wzrostowej. Wówczas jako miminlany zasięg tego wzrostu można wyznaczyć poziom 43 tys. punktów. Ukształtowanie wykresu tego indeksu oraz na ogół korzystny dla posiadaczy akcji okres początku roku wskazują na większe prawdopodobieństwo kontynuacji wzrostu.

bEiJWsOf
bEiJWsOG
dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
KOMENTARZE
(0)