Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

GPW zaatakuje rekordy?

0
Podziel się:

Jeszcze w tym tygodniu możemy obserwować próbę pokonania tegorocznych maksimów.

GPW zaatakuje rekordy?

Wczorajsza sesja jest już za nami i gdyby nie zachowanie indeksu największych spółek w ostatniej godzinie notowań, przebieg środowych notowań nie różniłby się znacząco od scenariusza kreślonego w ostatnich dniach.

Dla przypomnienia, od początku tygodnia _ blue-chipy _ poruszały się w krótkoterminowym trendzie bocznym, którego górne ograniczenie przypadało na poziom 2060 -2080 punktów, wsparcie stanowił natomiast poziom 2020 punktów.

Po wczorajszym otwarciu notowań za oceanem, indeks największych spółek dynamicznie ruszył do góry, pokonując na zamknięciu (co prawda minimalnie) wspomniany poziom 2080 punktów. Ten fakt, w połączeniu z pozytywnym zakończeniem sesji na Wall Street oraz porannymi wzrostami w Azji (indeks giełdy w Szanghaju zyskał dziś ponad 4 proc. a Nikkei ponad 1,7 proc.) pozwala przypuszczać, że jeszcze w tym tygodniu możemy obserwować próbę pokonania tegorocznych maksimów.

Obecne poziomy oporów, przy których może dojść do wyhamowania lub zatrzymania wzrostów, to w przypadku indeksu największych spółek 2120 punktów, 2140 punktów i 2160 punktów. Po południu poznamy dane z amerykańskiego rynku pracy oraz odczyt wskaźników wyprzedzających _ Conference Board _ - co może wpłynąć na nastroje inwestorów.

Wobec pozytywnego scenariusza dla naszej giełdy, równie dobrze powinien zachowywać się Złoty - pozytywnym sygnałem był fakt, że w ostatnich dniach nie udała się próba pokonania przez Euro poziomu wsparcia dla naszej waluty przy 4,20.

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)