Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Grzegorz Olejek
|

Indeksy poniżej oporów

0
Podziel się

Ostatnia sesja giełdowych zmagań w ubiegłym tygodniu nie zmieniła w sposób zasadniczy układu sił na rynkach zagranicznych. Indeksy w USA lekko zwyżkowały poprawiając tym samym swoje poprzednie lokalne maksima cenowe.

Indeksy poniżej oporów
bEiHWQMR

Obserwowana od kilku sesji poprawa notowań za oceanem wpisuje się w kontynuacje tendencji horyzontalnej. Obecnie notowania tamtejszych indeksów zmierzają w okolice górnego graniczenia strefy konsolidacji. W tym kontekście ważnego znaczenia nabiera poziom 1130 punktów dla indeksu S&P500. W okolicy tych poziomów cenowych indeks zatrzymywał się już dwukrotne więc obecnie jest to istotny poziom podażowy. Jego ewentualne pokonanie byłoby dość pozytywnym czynnikiem na najbliższą przyszłość.

Konsolidacja na wysokim poziomie

Ostatni dzień tygodnia giełdowych zmagań na naszym rynku upłynął pod znakiem skromnej korekty i generalnie stabilizacji. Notowania na rynkach zachodnich nie były impulsem dla posiadaczy gotówki i akcji na naszym parkiecie do większych działań inwestycyjnych. Notowania indeksu szerokiego rynku Wig obecnie konsolidują się nieco powyżej górnego ograniczenia rozległej formacji trójkąta symetrycznego.

Z jednej strony mamy pozytywny sygnał w postaci wyjścia notowań poza obręb tej formacji z drugiej strony przez optymistami jest jeszcze do sforsowania poprzedni średnioterminowy szczyt w okolicy poziomu 44 tys. punktów. Dopiero pokonanie tej strefy i utrzymanie jej przez klika sesji otworzy drogę do dalszych wzrostów i kontynuacji średnioterminowej tendencji wzrostowej.

bEiHWQMT
bEiHWQNu
dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
KOMENTARZE
(0)