Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Inwestorzy oczekują na decyzję FED

0
Podziel się

Koniec tygodnia na rynkach europejskich upłynął pod znakiem niewielkich spadków. Na giełdach szczególnie po południu silnej dała znać o sobie strona podażowa, która zepchnęła indeksy pod kreskę.

Inwestorzy oczekują na decyzję FED
bEixXULF

Najistotniejsze dane makroekonomiczne, które zostały opublikowane w piątek okazały się mieszane. Inflacja w USA okazała się zgodna z oczekiwaniami, wskaźnik CPI wzrósł w sierpniu o 0,3%. Gorszy okazał się natomiast odczyt indeks poziomu optymizmu wśród amerykańskich konsumentów, opracowany przez Uniwersytet Michigan (66,6 pkt. zamiast 70 pkt.). Ostatecznie w piątek spadki na giełdach w Paryżu, Frankfurcie i Londynie, oscylowały w okolicy 0,5%.

Sesja na GPW była zbliżona do zachowanie innych giełd w Europie. Indeks WIG20 na zamknięciu stracił 0,28%, a obroty przekroczyły 3,5 mld złotych. Piątkowa sesja była jednak specyficzna ze względu na wygasające wrześniowe serie instrumentów pochodnych. Koniec tygodnia na rynku walutowym upłynął pod znakiem niewielkiego osłabienia złotego. Nasza waluta straciła w piątek względem dolara i euro. Kurs EUR/PLN osiągnął poziom 3,9551 zł, a USD/PLN 3,0316 zł.

Końcówka tygodnia na Wall Street upłynęła pod znakiem niewielkich wzrostów, dane makroekonomiczne zeszły na drugi plan, a wpływ na przebieg sesji miały notowania ze spółek. Spółka Oracle pochwaliła się wyższym zyskiem, a firma Cisco ogłosiła, że będzie wypłacać dywidendę. Na zamknięciu indeks S&P500 zyskał 0,08%. Od niewielkich wzrostów obecny tydzień rozpoczęły indeksy azjatyckie, indeks Hang Seng zyskał 0,1%.

bEixXULH

Obecny tydzień będzie zdominowany oczekiwaniami inwestorów na komunikat po posiedzeniu FED, który może się okazać pretekstem do realizacji zysków, jak również doprowadzić do dalszych zwyżek. Indeks WIG20 znajduje się blisko sierpniowych szczytów, ale dalszy rozwój wydarzeń na GPW będzie uzależniony od nastrojów na rynkach zagranicznych.

bEixXUMi
giełda
komenatrze giełdowe
dziś w money
KOMENTARZE
(0)