Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Joanna Pluta
|

Inwestorzy w Europie odrabiają straty

0
Podziel się

Zwyżkę w Europie może jednak hamować, wspomniany już brak pozytywnych impulsów rynkowych. Z istotniejszych dla inwestorów danych dziś o 14.30 z USA poznamy informacje o zamówieniach na dobra trwałego użytku, a o 16.00 o sprzedaży domów na rynku pierwotnym.

Inwestorzy w Europie odrabiają straty
bEiLxiKt

Wczorajszą sesję amerykańskie indeksy zakończyły na poziomach zbliżonych do obserwowanych na poniedziałkowym zamknięciu. Dow Jones zniżkował lekko o 0,23%, a S&P zamknął się z minimalnym zyskiem wysokości 0,04%.

Przez większą część dnia jednak indeksy notowały zdecydowane spadki, a inwestorzy przystąpili do odrabiania strat dopiero w ostatnich 30 minutach sesji. Odbicie to przyszło pomimo braku jakichkolwiek konkretnych informacji, które mogłyby poprawić nastroje. Wręcz przeciwnie, obawy o strefę euro wciąż są aktualne, podobnie jak niepokój związany z działaniami Korei Północnej.

Lekka zwyżka miała dziś miejsce w notowaniach indeksów azjatyckich. Japoński Nikkei wzrósł o 0,66%, natomiast najsilniejszy indeks regionu Shanghai Composite zyskał jedynie 0,12%. Wzrosty te miały miejsce na fali odbicia na Wall Street, ograniczała je jednak spora niepewność rynkowa. Na nastroje w Azji, podobnie jak na pozostałych rynkach, wpływ mają przede wszystkim obawy o sytuację w Eurolandzie oraz Koreę Północną.

bEiLxiKv

Inwestorzy w Europie podjęli się dzisiaj zadania odrobienia części strat, w związku z czym indeksy europejskie notują od rana umiarkowane wzrosty. Jednym z najsilniej zwyżkujących jest krajowy WIG-20, który przed godz. 10.00 zyskiwał ponad 2%. Zwyżkę w Europie może jednak hamować, wspomniany już brak pozytywnych impulsów rynkowych.

Z istotniejszych dla inwestorów danych dziś o 14.30 z USA poznamy informacje o zamówieniach na dobra trwałego użytku, a o 16.00 o sprzedaży domów na rynku pierwotnym.

bEiLxiKB
bEiLxiKW
giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)