Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mieszane nastroje w Europie

0
Podziel się:

Dzisiejsze zamknięcie parkietów azjatyckich w ślad za wczorajsza zwyżką w USA, nie przełożyło się na zryw popytu na europejskich indeksach.

Mieszane nastroje w Europie

Dzisiejsze zamknięcie parkietów azjatyckich w ślad za wczorajsza zwyżką w USA, nie przełożyło się na zryw popytu na europejskich indeksach.

Sesja na GPW przebiega w spokojnej atmosferze mimo przedostatniego notowania przed zmianą serii instrumentów pochodnych.

Finisz japońskiego Nikkei225 na +2,5 procent, Hang Seng +2,3 procent oraz Shanghai +2,5 procent wskazał dosyć jednolite zamknięcie jak na zmienne rynki azjatyckie. Wczorajszy atak popytu na Wall Street, gdzie główne amerykańskie indeksy kończyły w okolicy +4 procent, nie przełożył się w sposób znaczący na dzisiejsze otwarcie indeksów starego kontynentu. Inwestorzy raczej z dystansem podchodzą do jednorazowych zwyżek, które na rynku niedźwiedzia są bardzo zrywne i nieprzewidywalne, tym bardziej, że w tym tygodniu mamy wygasanie starszych serii derywatów, co wiąże się z dużą zmiennością rynku.

Po pierwszej połowie sesji Londyn FTSE 100 wskazywał -0,8 procenta, Francja CAC40 -0,6 procenta, a Niemcy DAX -1,1 procenta. Nieco lepiej zachowywały się na ten czas rynki wschodzące: Węgry +0,1 procenta, Czechy +0,2 procenta a Turcja +0,3 procenta. Kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy balansowały na umiarkowanych minusach, rzędu -0,4 procenta.

Dzisiejszy dzień nie przyniesie istotnych danych makroekonomicznych z Eurolandu czy z USA, zatem popyt i podaż są zdane na własne siły. Dla porównania jutrzejsza sesja może być pełna przygód, tym bardziej, że na GPW jest to dzień rozliczenia kontraktów terminowych, jest to również ostatnia sesja tygodnia przed przedłużonym weekendem, podczas którego wiele się może zdarzyć na rynkach finansowych.

WIG20 po godzinie 12:30 wskazywał -0,6 procenta, ale jeszcze godzinę wcześniej notował minusy w okolicy -1,5 procenta. Baza między indeksem blue chipów a kontraktami na indeks serii H właściwie nie istnieje, obserwujemy równolegle ruchy instrumentów finansowych. Podobnie nowa seria czerwcowa nie odstaje od indeksu bazowego i wygasającej serii.

Największą płynność na rynku przy obrocie na WIGu 0,6 miliarda złotych po pierwszej połowie sesji zapewniają walory Pekao 72 miliony złotych obrotu oraz KGHM 68 milionów złotych obrotu. Sumaryczna wartość obrotu na WIGu przypada tylko w 62 procentach na WIG20 i w około 60 procentach na spółki zniżkujące.

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)