Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Możliwe odbicie na GPW

0
Podziel się:

Ogólna poprawa nastrojów na światowych parkietach daje szanse na kontynuację odbicia na warszawskim parkiecie, które mogliśmy obserwować od przedpołudnia.

Możliwe odbicie na GPW

Wczorajsza sesja rozpoczęła się zdecydowanie nie pomyśli byków. Otwarcie wypadło poniżej minimów bessy liczonych w cenach zamknięcia. Do dołka intraday brakowało jednak jeszcze kilkudziesięciu punktów.

Przed południem sytuacja w miarę się ustabilizowała a popyt odzyskiwał teren. W końcówce sesji bykom udało się nawet wyjść na plus, jednak ostatecznie zakończyliśmy dzień po czerwonej stronie. WIG20 stracił 0,3%, zamykając się na poziomie 1361,1 pkt. Indeksy na Wall Street po kilku nieudanych sesjach z rzędu, wreszcie zanotowały wzrosty. S&P500 zyskał 4,0%, DJIA wzrósł o 3,3% a Nasdaq Comp o 3,9%.

Tym samym S&P500 obronił jeszcze listopadowe dołki ale już DJIA znajduje się nadal poniżej ich. Poprawa nastrojów w USA została wywołana wypowiedziami szefa Fed B. Bernanke, który zadeklarował, że na razie nie ma konieczności nacjonalizacji głównych banków.

Nie wykluczył jednak, że takie rozwiązanie może być zastosowane w przyszłości. Dziś rano na zielono kończył notowania Nikkei225, po wzroście o 2,7%. Kontrakty na S&P500 były jednak już notowane na czerwono.

Ogólna poprawa nastrojów na światowych parkietach daje szanse na kontynuację odbicia na warszawskim parkiecie, które mogliśmy obserwować od przedpołudnia. Najbliższym technicznym oporem jest w tym momencie strefa 1420-40 pkt, gdzie znajdują się sesyjne szczyty kilku ostatnich sesji. Wsparciem są okolice 1320-30 pkt. Z wydarzeń makro decyzję w sprawie stóp procentowych podejmie dziś RPP. Poznamy także dane z wtórnego rynku nieruchomości w USA.

ZOBACZ TAKŻE:

giełda
komenatrze giełdowe
dziś w money
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)