Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Oczekiwane silne wzrosty na GPW

0
Podziel się

Czwartkowa sesja w Warszawie rozpocznie się od wyraźnych wzrostów cen akcji.

Oczekiwane silne wzrosty na GPW
bEhVAKJh

*Czwartkowa sesja w Warszawie rozpocznie się od wyraźnych wzrostów cen akcji. Takie zachowanie wymuszają wczorajsze mocne wzrosty na Wall Street (DJIA +2,82%; S&P500 +3,13%; Nasdaq Composite +3,13%), wsparte przez podobne zachowanie giełdy w Tokio (Nikkei +2,8%). *

Przy czym, popytowym impulsem jest nie tyle sama skala zwyżki, co jej konsekwencje techniczne. Trzyprocentowe wzrosty na Wall Street, zmniejszają dominację strony podażowej na wykresach tamtejszych indeksów. Długie białe świece na wykresach dziennych DJIA i S&P500, jak również ich powrót powyżej przełamanych przed tygodniem dołków z maja i pierwszej połowy czerwca, stawia znak zapytania przy spadkowym scenariuszu. Istotne jest także to, że uwaga amerykańskich inwestorów odwraca się od danych makroekonomiczny, a przesuwa w kierunku rozpoczynającego się w przyszłym tygodniu sezonu publikacji wyników.

Wzrosty na Wall Street to nie jedyny popytowy impuls. Takim też były opublikowane w nocy dane z australijskiego rynku pracy, potwierdzające wczorajszą optymistyczną diagnozę tamtejszej gospodarki przedstawioną przez Bank Rezerw Australii. Wsparciem dla eksporterów mogą natomiast być dzisiejsze dane nt. niemieckiego importu. W maju wzrósł on aż o 14,8% M/M, znacznie przewyższając rynkowe prognozy (3% M/M).

bEhVAKJj

Czwartek jest bogaty w publikacje makroekonomiczne i wydarzenia, mogące mieć istotny wpływ na nastroje na giełdach. Inwestorzy poznają decyzje Banku Anglii i Europejskiego Banku Centralnego, dane o produkcji przemysłowej w Niemczech i Wielkiej Brytanii oraz tygodniowy raport o tzw. nowych bezrobotnych w USA. To od kompilacji tych czynników będzie zależało w jakim nastrojach ostatecznie zakończy się sesja w Warszawie.

bEhVAKJK
dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
KOMENTARZE
(0)