Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Michał Fronc
|

Powrót wzrostów na światowe parkiety

0
Podziel się:

Wczoraj na giełdach w USA zapanował optymizm po pozytywnych rekomendacjach dla sektora bankowego.

Powrót wzrostów na światowe parkiety
bESMnkth

Indeks Dow Jones wzrósł o 2,27%, S&P 500 o 2,49%, a technologiczny Nasdaq zyskał 2,12%. Giełdy na Wall Street były ciągnięte w górę przez sektor bankowy, który zyskiwał na fali optymistycznych prognoz jednego z analityków, zakładających 15-procentowy potencjał wzrostowy. Do poprawy sytuacji banków w największym stopniu przyczynić mają się zmiany przepisów księgowych oraz innych regulacji prawnych, mających pomóc pożyczkodawcom.

Podczas wczorajszej sesji wzrostom przewodziły walory Goldman Sachs, Bank of America, JP Morgan, Citigroup. Na wartości zyskały również akcje banku UBS na fali doniesień o porozumieniu między szwajcarskim bankiem a rządem USA, dotyczącym ujawnienia tożsamości osób, posiadających konta w banku UBS, które są podejrzane o wykorzystywanie ich w celu unikania podatków.

Dzisiejsza sesja w Azji również przebiegała pod znakiem wzrostów. Japoński indeks Nikkei 225 zyskał 2,34%, przerywając w ten sposób trwające dziesięć kolejnych sesji spadki. Akcje spółki Komatsu wzrosły o 6% po informacji, że spółka ta wykazała w drugim kwartale dodatni wynik finansowy, dzięki redukcji kosztów oraz odradzającemu się popytowi ze strony Chin i innych gospodarek wschodzących. Koreański indeks KOSPI zwyżkował o 1% po tym, jak na poprzedniej sesji odnotował największy procentowy spadek od czterech miesięcy.

bESMnktj

Podczas wczorajszej sesji w Europie również dominowały wzrosty, którym przewodziły banki oraz producenci ropy naftowej. Dzisiejszą sesję indeksy na Starym Kontynencie rozpoczęły na plusie - szczególnym zainteresowaniem w dalszym ciągu cieszyły się spółki z sektora finansowego. Na wartości zyskują również spółki wydobywcze w ślad za rosnącymi cenami metali. Dziś poznamy wyniki finansowe z kilku amerykańskich spółek m.in. z Goldman Sachs, którego dobry rezultat kwartalny może znacząco poprawić sentyment inwestycyjny.

bESMnktK
dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)