Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
20.08.2010 08:41

Słabe dane makro

Indeksy amerykańskie na sesji środowej dotarły w okolice ważnych krótkoterminowych poziomów podażowych wyznaczonych na wykresie w układzie dziennym świecowym. To razem w połączeniu ze słabymi danymi makro pogrążyło rynek za oceanem na sesji czwartkowej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zaczęło się od publikacji wyjątkowo słabych danym z amerykańskiego rynku pracy gdzie zanotowano wzrost zasiłków dla bezrobotnych do poziomu 500 tys. To bardzo słaby wynik jak na gospodarkę która podnosi się po dużym kryzysie. Powróciły na rynek obawy o zły stan ożywienia gospodarczego. Później podano statystykę dotyczącą wskaźnika koniunktury dla przemysłu który też nie napawał optymizmem. Skutkiem tego na sesji wczorajszej do dzialania przystąpiła strona podażowa obniżając wyraźnie indeksy w USA. Na wykresie indeksu S&P500 w układzie dziennym świecowym mamy kolejną świecę z długim czarnym korpusem która potwierdza strefy oporu w okolicy poziomu 1100 punktów.

Na linii szyi formacji głowy z ramionami

Na naszym rynku wczoraj zrobiło się trochę nerwowo szczególnie pod koniec sesji kiedy opublikowano słabe dane z rynku amerykańskiego. Notowania indeksu szerokiego rynku Wig spadły wczoraj poniżej linii szyi krótkoterminowej formacji podwójnego dna. Jednocześnie niższy poziom wsparcia w okolicy 42 tys został na razie obroniony. Jednak warto zwrócić uwagę że po sesji wczorajsze większego znaczenia nabrała podażowa struktura głowy z ramionami na wykresie w układzie minutowym.

Linia szyi tej potencjalnej formacji znajduje się właśnie w okolicy poziomu 42 tys. punktów stąd jego krótkoterminowe znaczenie inwestycyjne jest obecnie dosyć spore. Spadek notowań poniżej tej strefy cenowej będzie negatywnym sygnałem dla naszego rynku i otworzy drogę do obniżenia notowań indeksu do około 40.5 tys. punktów.

Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
ING DM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz