Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Łukasz Pałka
|

Te spółki wyraźnie traciły w środę na GPW

15
Podziel się:

W money.pl czytaj o tym, co w środę dzieje się na warszawskiej giełdzie.

Te spółki wyraźnie traciły w środę na GPW
bECGDEdN

W ostatniej części sesji na GPW indeks WIG20 zaczął odzyskiwać siły. W rezultacie zakończył sesję z zyskiem.

- System finansowy w Polsce, a w szczególności system bankowy, funkcjonuje stabilnie. Świadczą o tym wyniki finansowe banków za 2016 rok, które są o ponad 8 proc. wyższe niż rok wcześniej. Banki zgodnie z zaleceniami nadzoru finansowego kontynuują wzmacnianie bazy kapitałowej podwyższając fundusze własne oraz kapitały. Akcja kredytowa banków rośnie w tempie zbliżonym do tempa wzrostu nominalnego PKB i nie generuje żadnych nierównowag makroekonomicznych - to cytowana przez PAP wypowiedź prezesa NBP Adama Glapińskiego z Sejmu. O jego wystąpieniu można przeczytać w money.pl.

Banki w większości zyskiwały podczas środowej sesji na warszawskiej giełdzie. Dobrze spisywał się też sektor energetyczny, co można m.in. przypisać pozytywnemu odbiorowi szacunkowych wyników za pierwsze półrocze, które opublikowała Energa.

bECGDEdP

Dzięki temu WIG20 dostał w środę wsparcie i zakończył sesję na plusie.

Do udanych nie zaliczą minionej sesji m.in. posiadacze akcji dystrybutora leków Neuca. Po informacji o obniżeniu prognozy wyników na ten rok kurs spółki zaczął wyraźnie spadać, powodując u inwestorów straty rzędu 7-8 proc. Nawet 9 proc. tracili z kolei w środę akcjonariusze spółki Braster. Spółka podała, że cena emisyjna akcji nowej emisji wyniesie 13,50 zł za sztukę, podczas gdy cena maksymalna w zapisach była ustawiona na poziomie 16,50 zł. Kurs 13,50 zł to również znacznie mniej od ostatnich notowań spółki na GPW.

Nowe minimum na poziomie 5,90 zł za akcję zaliczył dziś kurs foreksowego brokera XTB. Kolejne spadki to ciągle pokłosie m.in. informacji o planach ograniczenia dźwigni finansowej dla foreksowych spekulantów, a także informacji o możliwym braku dywidendy za 2017 r. po ocenie wystawionej przez KNF.

Główne indeksy GPW podczas sesji w środę

bECGDEdV

_ _Aktualizacja: 14:18

Znamy dane GUS. Sprzedaż słabsza od prognoz

Łukasz Pałka

Najnowsze dane o sprzedaży detalicznej okazały się gorsze od wcześniejszych prognoz. Druga część handlu na warszawskiej giełdzie osłabiła na razie zapał inwestorów do kupowania akcji.

bECGDEdW

Według informacji opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny sprzedaż detaliczna była w czerwcu wyższa o 6 proc. w porównaniu do tego samego miesiąca ubiegłego roku. Z kolei produkcja przemysłowa wzrosła o 4,5 proc. r/r. W pierwszym przypadku dane są nieco gorsze od wcześniejszych prognoz. W drugim - lepsze.

Wyhamowanie dynamiki wzrostu sprzedaży detalicznej mogłoby sugerować, że efekt 500+ w polskiej gospodarce spowalnia. O tym, czy tak jest, piszemy w money.pl.

Na warszawskiej giełdzie popołudnie przynosi trochę słabsze nastroje wśród inwestorów. Indeks WIG20 znalazł się przy poziomie z wczorajszego zamknięcia. Wciąż najbardziej wyróżnia się Energa, której akcje zyskują obecnie około 1,5 proc.

_ _Aktualizacja: 11:54

bECGDEdX

GPW: Energa rośnie po szacunku wyników

Łukasz Pałka

W oczekiwaniu na najnowsze doniesienia z polskiej gospodarki inwestorzy obecni na warszawskiej giełdzie zachowują sporo optymizmu.

Indeks WIG20, który we wtorek obronił się przed wyraźnymi spadkami, w środę przed południem rośnie o około 0,4 proc. Wśród największych spółek najlepiej spisują się akcje Energi - kurs rośnie o ponad 2,5 proc., co może mieć związek z opublikowanymi we wtorek po zamknięciu sesji szacunkowymi wynikami za drugi kwartał: według nich EBITDA całej grupy w tym okresie sięgnęła 535 mln zł. Tę informację można uznać za pozytywną. W górę idą w środę również notowania PGE.

bECGDEdY

Wśród spółek w WIG20 zyskują również banki - kurs akcji PKO BP przekroczył poziom 36 zł.

Najważniejszą publikacją w środę będą najnowsze dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej w Polsce. GUS poda je o godzinie 14.

Główne wskaźniki GPW podczas sesji w środę

_ _Aktualizacja: 08:36

PGNiG i GPW dziś dzielą zyski. Czas na dane GUS

Łukasz Pałka

Stołecznej giełdzie udało się we wtorek wybronić przed mocniejszymi spadkami. Główne indeksy straciły znacznie mniej niż wskaźniki na parkietach w Niemczech czy we Francji. Środa może być kolejnym trudnym dniem.

Po dość optymistycznym początku tygodnia, we wtorek inwestorzy na GPW byli już nieco ostrożniejsi. Spekulacje na temat amerykańskiej polityki i przyszłości reform fiskalnych osłabiły nastroje na zagranicznych rynkach, co musiało przełożyć się na warszawską giełdę.

Niemniej jednak nastroje wciąż są niezłe, a indeks WIG20 zatrzymał się we wtorek na poziomie 2.360 pkt. Wsparciem dla kupujących w Polsce ciągle są niezłe wyniki polskiej gospodarki - we wtorek były to lepsze od oczekiwań dane z rynku pracy, w środę z kolei GUS opublikuje doniesienia na temat produkcji przemysłowej oraz sprzedaży detalicznej w czerwcu.

Poza tym na inwestorów nie będą czekać ciekawe informacje gospodarcze z zagranicznych rynków. W USA inwestorzy zwracają coraz większą uwagę na publikacje z trwającego właśnie za oceanem sezonu wyników. Raporty opublikowały już m.in. banki, o czym piszemy w money.pl.

Jeżeli zaś chodzi o spółki notowane na GPW, to część inwestorów wciąż czeka na wypłatę swoich udziałów w ubiegłorocznych zyskach spółek. W środę prawo do dywidendy dostaną inwestorzy, którzy mają zapisane na rachunkach akcje PGNiG - ustalona kwota dywidendy to 20 gr na akcję i zostanie ona wypłacona 3 sierpnia.

Dzień ustalenia prawa do dywidendy przypada w środę również dla posiadaczy akcji GPW. Kwotę w wysokości 2,15 zł na akcję dostaną oni 2 sierpnia.

Wypłata dywidendy w środę została zaplanowana dla inwestorów, którzy w dniu 5 lipca mieli w swoich portfelach akcje spółki Trakcja - dostaną oni po 50 gr na każdą akcję.

bECGDEeq
giełda
komenatrze giełdowe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
ZT
4 lata temu
Skończyliśmy na zielono, sp500 otwarcie luką i szczyty wszechczasów. Summer rally trwa w najlepsze.
norka
4 lata temu
[QUOTE] Jesli po tym okreslasz ludzi kto ze wsi a kto z miasta to nawet szkoda mi cie gimbazo ze zlasowanym mozgiem!! Bo ja widze ze pochodzenie o niczym nie swiadczy!! Ale ty wiesz lepiej sloiku warszawski! Mysle ze ludzie z miasta maja wieksze komleksy od wsiowych, i to sie uwydatania w twoim przypadku! [/QUOTE] Dzisiejsze komentarze i ich poziom, daje przynajmniej mi wiele, wiele do myślenia, o sobie też, bo czasami niepotrzebnie się wkręcam. Można mądrzej czy głupiej pożartować, napisać bardziej czy mniej merytorycznie, ale zdecydowanie za wiele jest tutaj błota, brudu i ludzkiej pychy (piękny, mądry jest artykuł jak się wpisze w google, poszukajcie), jaka z nas emanuje, w wielu płaszczyznach życia. Szkoda czasu i energii na takie zachowania. Ludzie, więcej szacunku dla innych, mimo ich odmiennego zdania. Pan Bóg każdego z nas, z osobna, kiedyś, w zasadzie już niedługo, rozliczy za nasze dobro i zło. Zacznijmy naprawiać, ale zacznijmy naprawiać w pierwszej kolejności od siebie. P.S. Też byłam w wojsku, nie ścigałam, ale prosiłam.
karol
4 lata temu
Uwaga!! Sytuacja na rynkach powtarza sie z charakterystycznymi/symptomami ! Takie madrosci wysmazyl synonim!! I dlatego nabral funduszy spadkowych przy 2000 pkt!!
bECGDEer
synonim
4 lata temu
W ramach "letniej hossy" wig20 urósł aż 30 punktów - z 2330 do 2360 i to by było na tyle A swig80 właśnie przebija dołki kwartalne Ach to summer rally
ZT
4 lata temu
Jasiu coś nie w humorze dziś. Summer rally powolutku postępuje.