Notowania

dziś w money
08.10.2009 16:48

Trend boczny?

Opublikowane wczoraj wieczorem wyniki amerykańskiej spółki Alcoa pozytywnie „zaskoczyły", poranny optymizm napędził giełdy w Europie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Opublikowane wczoraj wieczorem wyniki amerykańskiej spółki Alcoa pozytywnie ,,zaskoczyły", poranny optymizm napędził giełdy w Europie. *

Rynek w Warszawie otworzył się wyżej, niestety popyt szybko się wyczerpał i ceny opadły, osiągając dzienne minimum w okolicach południa. Wejście do gry inwestorów z USA ożywiło nieco ospały rynek, który wrócił w rejony otwarcia. Ostatecznie WIG20 zakończył dzień na poziomie 2205 pkt, obroty 1,10 mld PLN.

Nie widzę większego popytu, duża liczba otwartych pozycji na grudniowej serii kontraktów terminowych na WIG20 (ponad 90 tyś. sztuk) w mojej opinii zmniejsza szanse na mocny ruch oparty na popycie arbitrażowym. Trwająca oferta PKO BP wraz ze zbliżającą się dużymi krokami ofertą pierwotną PGE również wysycają rynek z gotówki. W tych warunkach nie dziwi mnie relatywna słabość naszego parkietu.

Dzisiejszy dzień był ubogi w ciekawe informacje ze spółek. Terantium Investments wezwał do sprzedaży akcji HTL-Strefa (+1,12%, 13,50 PLN), stanowiących 100 proc. kapitału spółki, po 13,71 zł za akcje. Wezwanie zaskoczyło analityków, cena została podsumowana jako ,,dość atrakcyjna". Zarząd spółki zapowiedział, że odpowie na wezwanie.

Jeszcze w tym tygodniu możemy poznać szczegóły oferty PGE. Jeżeli cena i pozostałe warunki oferty będą ocenione jako atrakcyjne może pojawić się większa podaż akcji na rynku wtórnym.

_ _

Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze, kryzys
Źródło:
Dom Maklerski BZ WBK
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz