Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Łukasz Pałka
|

WIG20 obronił się powyżej poziomu 2.300 pkt.

8
Podziel się:

W money.pl czytaj o przebiegu wtorkowej sesji na warszawskiej giełdzie.

WIG20 obronił się powyżej poziomu 2.300 pkt.
bFfcYFKd

W drugiej części wtorkowej sesji na GPW inwestorzy podjęli kolejną próbą odrobienia ostatnich strat. Dzięki temu indeksowi WIG20 udało się powrócić do poziomu powyżej 2.300 pkt.

Spora w tym zasługa spółek z branży finansowej, które jeszcze w poniedziałek przesądziły o wyraźnym spadku WIG20. Tym razem PKO BP kończy handel na prawie 2 proc. plusie, jeszcze lepiej zachował się mBank.

Pozostając przy kwestii banków, uwagę inwestorów mogła we wtorek zwrócić informacja z nadzoru finansowego - KNF podała, iż nie zgadza się na żadne opóźnienie oferty publicznej Raiffeisen Bank Polska i wyznaczyła ostateczny termin jej przeprowadzenia na 30 czerwca. Wygląda więc na to, że pomimo niechęci do debiutu na GPW Raiffeisen Bank Polska już niedługo znajdzie się na GPW.

bFfcYFKf

W środę nie należy oczekiwać znaczących zmian na rynku. Inwestorzy będą wyczekiwać informacji po posiedzeniu banku centralnego USA. Doniesienia o ewentualnej podwyżce stóp procentowych w USA napłyną dopiero w środę wieczorem. Inwestorzy z GPW, z uwagi na czwartkowe święto, będą mogli więc odnieść się do nich dopiero w piątek rano.

_ _Aktualizacja: 13:11

Inwestorzy nie mogą odreagować spadków

Łukasz Pałka

Tylko na początku wtorkowej sesji na warszawskiej giełdzie inwestorzy podjęli próbę odreagowania poniedziałkowych spadków.

bFfcYFKl

Około godziny 13. główne indeksy warszawskiego parkietu pozostają nieznacznie poniżej poziomów poniedziałkowego zamknięcia. Na razie nie widać, by inwestorzy decydowali się na zakupy akcji. Ponad 160 spółek notuje spadek kursów akcji. Niecałe 150 jest na plusach.

Wśród spółek notowanych w indeksie WIG20 we wtorek widać uspokojenie, jeżeli chodzi o notowania banków. Po mocnej przecenie w poniedziałek tylko BZ WBK i Pekao tracą, ale mBank czy PKO BP z trudem próbują odreagować spadki.

Na giełdach Europy Zachodniej dominują we wtorek wzrosty, ale nie są one bardzo wyraźne. Możliwe, że o dalszych nastrojach na rynkach zdecyduje dopiero środowa decyzja i komunikat po posiedzeniu banku centralnego USA.

Obserwuj bieżące notowania głównych indeksów na GPW

bFfcYFKm

_ _Aktualizacja: 08:46

Gorsze nastroje na GPW. Ważna decyzja już w środę

Łukasz Pałka

Władze monetarne USA zdecydują w środę o poziomie stóp procentowych. To najważniejsze wydarzenie na rynkach w tym tygodniu. Jednocześnie jednak trudno wskazać, by to obawy przed decyzją Fed były przyczyną wyraźnego pogorszenia nastrojów na GPW.

bFfcYFKn

Inwestorzy obecni na warszawskiej giełdzie mają za sobą jedną z najsłabszych sesji w tym roku. Pod ciężarem kursów akcji banków indeks WIG20 stracił w poniedziałek aż 1,5 proc. Warto zwrócić uwagę, że wszystko działo się przy bardzo słabych obrotach, wskazujących, że znaczna część inwestorów wstrzymuje się teraz z podejmowaniem jakichkolwiek decyzji.

Bank centralny USA podejmie decyzję o stopach procentowych już w środę wieczorem polskiego czasu. Od dawna większość obserwatorów jest przekonana, że dojdzie do ich podwyżki, więc taki krok nie będzie dla nikogo zaskoczeniem.

Pod znakiem zapytania stoi oczywiście liczba kolejnych podwyżek, które będą miały miejsce w tym roku. Z tego punktu widzenia istotny będzie komunikat po posiedzeniu Fed - da on pretekst do spekulacji na temat tego, czy Fed podniesie stopy procentowe jeszcze 1 czy 2 razy w tym roku.

Zbliżające się posiedzenie Fed raczej nie ma nic wspólnego z pogorszeniem nastrojów na warszawskiej giełdzie. Co ciekawe, pozytywnie na rodzimy rynek nie wpłynęły również doniesienia z Francji, gdzie po wyborach parlamentarnych ulubieniec rynków Emmanuel Macron umocnił swoją pozycję. Ciągłą niepewność wzbudza za to sytuacja polityczna w Wielkiej Brytanii, gdzie porażka Theresy May może znacząco wpłynąć na negocjacje w sprawie Brexitu.

bFfcYFKo

Warto również zwrócić uwagę na to, że na nowojorskiej giełdzie w poniedziałek można było zaobserwować poważną przecenę niektórych spółek technologicznych. Analitycy zwrócili uwagę, że mogą one być już "przegrzane".

Na polski rynek nie napłynie we wtorek wiele ważnych informacji z gospodarki. Odczyt inflacji bazowej (poznamy go o godzinie 14.) zwykle nie ma żadnego wpływu na nastroje wśród inwestorów.

Jeżeli chodzi o doniesienia ze spółek, to wtorek jest dniem, w którym Korporacja Inwestycyjna Polskiej Farmacji sfinalizuje przymusowy wykup akcji spółki Pelion. Znany dystrybutor leków to kolejna spółka, która w tym roku znika z warszawskiego parkietu. Tymczasem posiadacze akcji wzbudzającej w ostatnich miesiącach sporo emocji spółki CD Projekt dostaną dziś swój udział w ubiegłorocznych zyskach. Dywidenda wyniesie 1,05 zł na akcję.

bFfcYFKG
giełda
komenatrze giełdowe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
synonim
5 lata temu
A mówiłem w styczniu, że jak "geniusz" ZT psioczy na obligacje i podśmiewa się z nich to jest to dołek i idealna okazja do zakupu. Sprawdziło się jak zwykle idealnie - ZAWSZE działa Rentowność naszych 10-latek zjechała od tamtej pory z 3,84% do 3,17% Rób odwrotnie do ZT a zarobek pewny - ZAWSZE działa -------- Inwestorzy detaliczni kupili w maju obligacje skarbowe za niemal 600 mln zł. To najlepszy wynik w tym roku, o 16 proc. wyższy, niż w kwietniu. Łącznie od stycznia do maja sprzedaż obligacji oszczędnościowych wyniosła 2,5 mld zł, w porównaniu do 1,9 mld zł w takim samym okresie ub.r. Przy tym popyt na te papiery systematycznie rośnie. Jeśli ta tendencja się utrzyma, w całym 2017 r. sprzedaż obligacji detalicznych może przewyższyć dotychczasowy rekord z 2008 r., gdy wyniosła blisko 6,2 mld zł.
xyz
5 lata temu
[QUOTE] Wittchen ustalił z firmą Lidl warunki współpracy w zakresie realizacji dostaw wyrobów skórzanych swojej marki w 2017 r. Łączna szacunkowa wartość umowy wynosić będzie ok. 11,5 mln zł netto, podała spółka. [/QUOTE] Zwinne i małe chińskie rączki wyprodukują asortyment polskiej firmy, zyski ze sprzedaży popłyną do Niemiec, a nasze społeczeństwo zostanie zapakowane, wzbogaci swoją szeroką kolekcję o kolejne słabej jakości produkty nieużytkowane, zalegające w szafach paski, portfele, torby, rękawiczki itp. itd. Zawsze komuś znajomemu można ,,super" prezent wręczyć z jakiejś okazji i pozbyć się nadmiaru domowych niepotrzebnych rzeczy.
Shakespeare z...
5 lata temu
,,Dopóty wspaniale jest mieć pieniądze, dopóki nie zagubi się mądrości dostrzegania rzeczy, których nie można za nie kupić." Salvador Dali
bFfcYFKH
Shakespeare z...
5 lata temu
„Mądrość mężczyzny ogarnia wiele rzeczy powierzchownie. Mądrość kobiety ogarnia czasem mniej rzeczy, ale głęboko.” Francoise Sagan
bitcoiniarz
5 lata temu
Na złotóweczce kompletny BEZRUCH także to kit a nie krach. Szkoda czasu tu siedzieć i gapić się na to wielkie NIC.