Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
09.04.2010 09:01

Wysoko i nerwowo

Od dwu sesji na rynkach światowych utrzymuje się nerwowa atmosfera. W Europie znowu odżyły obawy o problemy Grecji. Powoli zbliżają się terminy, kiedy ten kraj będzie musiał na spłatę swojego zadłużenia zaciągać kolejne pożyczki.

Podziel się
Dodaj komentarz

Szczególnie napięty terminarz zapadalności pożyczek ten kraj zanotuje w maju, kiedy będzie musiał z rynków finansowych pozyskać kilkanaście miliardów dolarów. Gwarancje wsparcia dla Grecji ze strony MFW nie są wystarczającym powodem do optymizm dla uczestników rynku akcji. Na rynku amerykańskim było lepiej, choć w ciągu dziennych notowań momentami strona podażowa mocno dawała się we znaki posiadaczom akcji. Ostatecznie jednak ostanie poziomy notowań zostały utrzymane, a indeksy zanotowały lekkie wzrosty.

Coraz większe ryzyko inwestycyjne

Na naszym rynku mamy pierwszą silniejszą presję podazową. Indeks szerokiego rynku Wig zanotował wczoraj silniejszy spadek. Na wykresie w układzie dziennym świecowym mamy spadkową lukę cenową i świecę z czarnym korpusem więc jest to potencjalnie sprzedażowy sygnał, którego ważność będzie utrzymana dopóki notowania indeksu Wig będą znajdowały się poniżej poziomu 43.3 tys. punktów, czyli poniżej górnego ograniczenia spadkowej luki cenowej.

Wskaźnik RSI po dłuższym okresie przebywania w silnej strefie wykupienia rynku spadł poniżej poziomu 70 punktów, co także zwiększa ryzyko inwestycyjne naszego rynku. Na wykresie w układzie minutowym została anulowana wzrostowa linia trendu i obecnie notowania znajdują się w okolicy pierwszej ważnej strefy wsparcia w okolicy poziomu 42.5 tys. punktów. Jej ewentualne przełamanie na sesji dzisiejszej przybliży nas do testowania głównej strefy wsparcia, od której zależy średnioterminowa koniunktura naszego rynku. Mowa tutaj o poziomie w okolicy 41.5 tys. punktów.

Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
ING DM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz