Notowania

notowania w usa
02.02.2011 06:30

Dobre wyniki i kolejne rekordy na Wall Street

Zamieszki w Egipcie przynajmniej na razie nie przerażają inwestorów na amerykańskiej giełdzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Zamieszki w Egipcie przynajmniej na razie nie przerażają inwestorów na amerykańskiej giełdzie. Optymizm znów wzrósł po publikacji doskonałych wyników spółek i niezłych danych makro.

Podczas wczorajszej sesji giełda na Wall Street odnotowała najwyższy od dwóch miesięcy wzrost indeksów. Od samego początku handlu główne wskaźniki znajdowały się wysoko ponad poziomem poniedziałkowego zamknięcia. Dow Jones zakończył sesję ze wzrostem o 1,21 procent, S&P500 poszedł w górę o 1,67 procent, a Nasdaq zyskał 1,89 procent.

Powodów tak dobrych nastrojów wśród graczy było kilka. Zaczęło się od niezłego odczytu wskaźnika ISM dla przemysłu, który pokazuje nastroje i aktywność gospodarczą wśród amerykańskich firm. Wynik na poziomie 60,8 punktu jest najlepszy od ponad sześciu lat.

Ta informacja została wsparta doskonałymi doniesieniami z dużych spółek, które wczoraj podawały swoje wyniki kwartalne. Jedna z największych na świecie firm farmaceutycznych Pfizer podała, że w ostatnim kwartale ubiegłego roku jej zysk wyniósł 47 centów na akcję, co okazało się wynikiem lepszym od prognoz analityków. Inwestorzy bardzo aktywnie kupowali akcje producenta leków, dzięki czemu jego papiery podrożały o 5,8 procent.

Dobre wyniki pokazała też jedna z największych na świecie firm kurierskich UPS. Jej akcje podrożały o ponad 4 procent, po tym, gdy ogłosiła zysk na akcję w wysokości 1,08 dolara, co również było lepszym wynikiem od prognoz.

Podsumowując, można powiedzieć, że napięta sytuacja w krajach arabskich na razie nie ma negatywnego wpływu na nastroje amerykańskich inwestorów, którzy pchają indeksy ku kolejnym szczytom.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: notowania w usa, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarze giełdowe
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz