Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kwieciński: Po danych za I kw. coraz bardziej realne ponad 4% wzrostu PKB w 2019

1
Podziel się:

Wyższy od oczekiwań wzrost PKB w I kwartale tego roku sprawia, że coraz bardziej realna staje się prognoza wzrostu PKB powyżej 4% r/r w całym 2019 r., uważa minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Kwieciński: Po danych za I kw. coraz bardziej realne ponad 4% wzrostu PKB w 2019
bECTkVwB

"Prognozowałem 4,5%, jest nawet nieco więcej. Coraz bardziej realna staje się prognoza wzrostu PKB powyżej 4% w 2019 r. Potwierdzają to podniesione ostatnio prognozy dla PL przez EBRD i KE" - napisał Kwieciński na swoim profilu w serwisie Twitter.

Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał dziś, prezentując szybki szacunek danych, że Produkt Krajowy Brutto (ceny stałe średnioroczne roku poprzedniego, niewyrównany sezonowo) wzrósł o 4,6% r/r w I kw. 2019 r. wobec 4,9% wzrostu r/r w poprzednim kwartale.

Konsensus rynkowy na I kw. wynosił 4,5% wzrostu w ujęciu niewyrównanym sezonowo. Zarówno minister finansów Teresa Czerwińska, jak i Kwieciński mówili ostatnio, że wzrost PKB w I kw. tego roku wyniósł ok. 4,5% r/r.

bECTkVwD

GUS opublikował dziś szybki szacunek PKB za I kw., natomiast kolejny szacunek PKB za ten okres zostanie podany 31 maja br.

bECTkVxe
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Ken
2 lata temu
Brawo PiS