Notowania

technologie
16.05.2019 09:53

Legimi pozyskało 1,98 mln zł z emisji akcji na przejęcie Readfy GmbH

Legimi zakończyło publiczną ofertę akcji serii G, w ramach której pozyskało 1,98 mln zł, podała spółka. Kwota w pełni wystarczy na realizację kluczowego celu emisyjnego - przejęcie niemieckiej spółki Readfy GmbH.

Podziel się
Dodaj komentarz

W poniedziałek Legimi zakończyło publiczną oferta akcji serii G o cenie emisyjnej 16 zł. Głównym celem emisji była: finalizacja transakcji przejęcia Readfy GmbH, uruchomienie Legimi 3.0, rozwój oferty "e-czytnik za 1 zł/1 euro" na rynku polskim i niemieckim oraz finansowanie i refinansowanie kapitału obrotowego. W IV kw. br. akcje zostaną wprowadzone na rynek NewConnect, przypomniano.

"Jesteśmy wdzięczni za zaufanie, docenienie naszego biznesu oraz umożliwienie dalszego rozwoju. Cieszymy się z zainteresowania emisją wśród inwestorów, którzy w większości okazali się czytelnikami Legimi. Potwierdza to tezę, iż to użytkownicy Legimi są najlepszymi ambasadorami naszej marki. Pozyskaliśmy kwotę, która w pełni wystarczy na zrealizowanie kluczowego celu emisji - przejęcie niemieckiej spółki Readfy GmbH. Transakcja wpłynie na sprzedaż naszych flagowych usług na rynku niemieckim. Warto podkreślić, że dzięki temu przejęciu zyskujemy dostęp do bazy ponad 400 tys. użytkowników Readfy" - powiedział prezes Mikołaj Małaczyński, cytowany w komunikacie.

25 marca Legimi informowało, że zamierza pozyskać do 4 mln zł w ramach publicznej emisji akcji.

Legimi prowadzi internetową sprzedaż e-booków oraz czytników.

 

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz