Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Lek na koronawirusa. Biomed-Lublin rozpoczął wytwarzanie immunoglobuliny z osocza ozdrowieńców

48
Podziel się:

Trwa wyścig o wynalezienie szczepionki i leku na koronawirusa. Polscy naukowcy nie pozostają bierni. Biomed-Lublin rozpoczął proces wytwarzania preparatu immunoglobulina anty SARS-CoV-2. Informacja ta mocno podbiła notowania akcji spółki na giełdzie.

Polska firma rozpoczęła wytwarzanie preparatu immunoglobulina anty SARS-CoV-2.
Polska firma rozpoczęła wytwarzanie preparatu immunoglobulina anty SARS-CoV-2. (Pixabay)
bEEvyfWZ

Wytwórnia surowic i szczepionek Biomed-Lublin ogłosiła wejście w kolejną fazę projektu, którego celem jest otrzymanie immunoglobuliny ludzkiej z osocza pozyskanego od dawców po przebytej infekcji wirusowej SARS-CoV-2. Ruszył właśnie proces wytwarzania odpowiedniego preparatu, który mógłby pełnić w przyszłości rolę leku na koronawirusa.

"Po zabezpieczeniu niezbędnej ilości osocza z Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa - rozpoczął proces wytwarzania preparatu immunoglobulina anty SARS-CoV-2 na potrzeby badań klinicznych - poinformowała spółka.

bEEvyfXb

Z informacji przekazanych przez Biomed-Lublin wynika, że proces wytwarzania preparatu zajmie około 1,5 miesiąca, zaś po wytworzeniu serii leku zostanie on przekazany do Instytutu Hematologii i Transfuzjologii oraz Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie w celu wykonania niezbędnych badań.

Zobacz także: Zmiany w Kodeksie pracy. Duża nowelizacja już jesienią

To ważny moment całego projektu, o czym świadczy reakcja inwestorów na warszawskiej giełdzie. Akcje spółki Biomed-Lublin zaraz ogłoszeniu tej informacji poszły mocno w górę. Po południu były blisko 15 proc. na plusie. Rano jedna akcja kosztowała poniżej 22 zł, a teraz jest warta około 25,5 zł.

bEEvyfXh

Od marca, gdy wybuchła w Polsce epidemia koronawirusa i działania w tej materii podjęła spółka Biomed-Lublin, wartość firmy wzrosła ponad 2000 proc. Obecnie można ją szacować na około 1,5 mld zł.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 roku.

bEEvyfXi

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEEvyfXC
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(48)
zenek
rok temu
koncerny nigdy nie dopuszczą żeby jakiś pipidówek z Lublina miał wielki tort. Zobaczymy za rok jaki to będzie sukces z kursu giełdowego.
Sciema
rok temu
Nie potrzebujemy leku, szczepionki, bo nie ma żadnej pandemii. Wg danych śmiertelność covid19 wynosi 0,1-0,3% ojej ale śmiertelny straszny koronawirus. A testy oszukują. Czytajcie, oglądajcie prawda was wyzwoli.
Bum
rok temu
Jak się bogacze nachapia to wirus zniknie a za parę lat znowu coś wymyśla żeby się nachapac pieniądz i pazernosc rzada swiatem
bEEvyfXD
kosmos
rok temu
Teraz jest mozliwosc za kryzys i przekretyt zwalic wine na koronawirusa.
Jud
rok temu
Dobrze że już ktoś koło wymyślił bo pewnie za jakiś czas też by to zrobili.
...
Następna strona