Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Liczba pasażerów PKP Intercity wzrosła o 6% r/r do 22,8 mln w I poł. 2019 r.

0
Podziel się:

Warszawa, 02.08.2019 (ISBnews) - Z usług przewoźnika PKP Intercity skorzystało 22,8 mln pasażerów w I półroczu 2019 roku, tj. o ponad 1,3 mln osób (czyli 6%) więcej, niż w tym samym okresie ubiegłego roku, podała spółka. Tym samym było to najlepsze od 10. lat pierwsze półrocze przewoźnika.

Liczba pasażerów PKP Intercity wzrosła o 6% r/r do 22,8 mln w I poł. 2019 r.

Najpopularniejsze były połączenia między Warszawą a Krakowem, a rekordowa była niedziela 5 maja, która była dniem powrotów z długiego weekendu majowego. PKP Intercity przewiozło wtedy blisko 190 tys. osób, poinformowano także.

"Pierwsze półrocze było dla nas bardzo udane między innymi ze względu na świetne wyniki w czasie szczytów przewozowych podczas ferii zimowych i wyjazdów na długi weekend majowy. Warto podkreślić, że w każdym kolejnym miesiącu przewieźliśmy więcej pasażerów

niż w poprzednim. Jest to bardzo dobry prognostyk na drugie półrocze. Liczymy, że rok 2019 zamkniemy z kolejnym wzrostem liczby podróżnych" - powiedział prezes spółki Marek Chraniuk, cytowany w komunikacie.

W pierwszym półroczu pasażerowie najchętniej podróżowali między Warszawą a Krakowem. Tę trasę wybrało 1,3 mln osób. Około 950 tys. pasażerów PKP Intercity przewiozło między Warszawą a Trójmiastem. Dużą popularnością cieszyły się także połączenia łączące stolicę

z Katowicami, Poznaniem, Wrocławiem i Białymstokiem, czytamy dalej.

Spółka informuje także, że od stycznia do czerwca pociągami przewoźnika podróżowało o 11% więcej rodzin niż w pierwszym półroczu ubiegłego roku, o 8% więcej seniorów i o 2% więcej studentów. Pasażerowie coraz częściej zabierają w podróż zwierzęta i rowery. W pierwszych sześciu miesiącach 2019 roku było o prawie 17% więcej zwierząt i o 7% więcej rowerów niż w takim samym okresie ubiegłego roku, podano również.

PKP Intercity to największy w Polsce kolejowy przewoźnik dalekobieżny.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)