Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mabion miał 19,84 mln zł straty netto, 16,68 mln zł straty EBIT w I kw. 2020 r.

0
Podziel się

Mabion odnotował 19,84 mln zł jednostkowej straty netto w I kw. 2020 r. wobec 14,98 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Mabion miał 19,84 mln zł straty netto, 16,68 mln zł straty EBIT w I kw. 2020 r.
bEpZfFQl

Strata operacyjna wyniosła 16,68 mln zł wobec 14,51 mln zł straty rok wcześniej.

W I kw. 2020 r. ani w I kw. 2019 r. spółka nie odnotowała przychodów ze sprzedaży.

"Prowadzona przez spółkę działalność biotechnologiczna charakteryzuje się stałym ponoszeniem wysokich kosztów badań przy braku przychodów ze sprzedaży do momentu komercjalizacji projektu, w efekcie czego Spółka ponosi straty z działalności operacyjnej i generuje

bEpZfFQn

ujemne przepływy pieniężne z działalności operacyjnej. Oczekuje się, że sytuacja taka może się powtarzać w dającej się przewidzieć przyszłości. Jak dotąd, Spółka finansowała swoją działalność operacyjną środkami pieniężnymi otrzymanymi w ramach pożyczek od akcjonariuszy, emisji kapitału, kredytów bankowych, dotacji oraz wpływów od partnerów dystrybucyjnych" - czytamy w raporcie.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

bEpZfFQO
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)