Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MEN: W rozporządzeniu będzie mowa o ograniczeniu zajęć w szkołach do 7 VI

0
Podziel się

W przygotowywanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) rozporządzeniu dotyczącym nauki w szkołach będzie mowa o przedłużeniu terminu ograniczonego funkcjonowania szkół do 7 czerwca br., poinformował ISBnews resort.

MEN: W rozporządzeniu będzie mowa o ograniczeniu zajęć w szkołach do 7 VI
bErATOmZ

"Na chwilę obecną nie ma jeszcze decyzji, czy uczniowie będą się uczyli na odległość, czy wrócą do nauki stacjonarnej w szkołach po 7 czerwca. Nie ma jeszcze także decyzji, w jaki sposób będzie wyglądała nauka od 8 do 26 czerwca br." - poinformowała ISBnews rzeczniczka ministerstwa Anna Ostrowska.

Zaznaczyła, że "dalsze uruchomienie szkół i placówek oświatowych będzie uzależnione od sytuacji epidemicznej i wytycznych ministra zdrowia oraz GIS".

Obecnie szkoły funkcjonują w ograniczonym zakresie.

bErATOnb

Wczoraj wiceminister edukacji Maciej Kopeć powiedział w rozmowie z WP TV, że MEN wyda rozporządzenie, które będzie mówiło o przedłużeniu ograniczenia funkcjonowanie szkół do końca zajęć dydaktycznych, tj. do 26 czerwca.

Zgodnie z obecnie obowiązującą nowelizacją rozporządzenia w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 do 24 maja br. zawieszone są zajęcia stacjonarne w szkołach.

Uczniowie mają zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Od 25 maja br. będą umożliwione zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami zajęć dydaktycznych dla dzieci z klas I- III szkoły podstawowej, również od 25 maja br. - konsultacje dla uczniów klas 8 i maturzystów. Natomiast od 1 czerwca br. - konsultacje dla uczniów z pozostałych klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Elżbieta Dominik

bErATOnC
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)