Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
18.03.2020 10:17

Mercator nie wyklucza chwilowego istotnego ograniczenia produkcji w Malezji

W związku z ograniczeniami w ruchu granicznym pomiędzy Malezją a Tajlandią import drogą lądową surowców do produkcji jest w tej chwili niemożliwy, podał Mercator. W związku z tym spółka nie może wykluczyć konieczności chwilowego istotnego ograniczenia produkcji.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Fabryka należąca do grupy emitenta ma zabezpieczone surowce na produkcję do 23 marca 2020. Emitent podjął niezbędne działania w celu zapewnienia alternatywnych kanałów dostaw surowców, nie można jednak wykluczyć konieczności chwilowego istotnego ograniczenia produkcji. Wg posiadanych informacji, fabryki rękawic w Malezji prowadzą działalność" - czytamy w komunikacie.

Z racji dynamiki zmian spółka nie jest w stanie obecnie w wiarygodny sposób oszacować skutków powyższych zmian na wyniki finansowe i perspektywy rozwoju spółki oraz grupy kapitałowej w dłuższym okresie, podkreślono.

Grupa Mercator Medical podaje, że jest liderem w Polsce oraz jednym z kluczowych graczy w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku jednorazowych rękawic medycznych. Należy do niej zakład produkcyjny w Tajlandii. Grupa działa globalnie w ponad 50 krajach. W 2013 r. spółka debiutowała na GPW.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-03-2020

ŻenadaTych rękawic co ich brakowało w sprzedaży. Dlaczego nie zabezpiecza tego produkcja w polskich zakładach. Może po epidemii Rząd zweryfikuje kontrakty … Czytaj całość

18-03-2020

ROMELŚwiat i WHO nie dopuścić do zaprzestania produkcji To tak jak by w czasie wojny zaprzestać produkcji amunicji !!!

Rozwiń komentarze (2)