Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mercator nie wyklucza chwilowego istotnego ograniczenia produkcji w Malezji

2
Podziel się

W związku z ograniczeniami w ruchu granicznym pomiędzy Malezją a Tajlandią import drogą lądową surowców do produkcji jest w tej chwili niemożliwy, podał Mercator. W związku z tym spółka nie może wykluczyć konieczności chwilowego istotnego ograniczenia produkcji.

Mercator nie wyklucza chwilowego istotnego ograniczenia produkcji w Malezji
bDYNQMnF

"Fabryka należąca do grupy emitenta ma zabezpieczone surowce na produkcję do 23 marca 2020. Emitent podjął niezbędne działania w celu zapewnienia alternatywnych kanałów dostaw surowców, nie można jednak wykluczyć konieczności chwilowego istotnego ograniczenia produkcji. Wg posiadanych informacji, fabryki rękawic w Malezji prowadzą działalność" - czytamy w komunikacie.

Z racji dynamiki zmian spółka nie jest w stanie obecnie w wiarygodny sposób oszacować skutków powyższych zmian na wyniki finansowe i perspektywy rozwoju spółki oraz grupy kapitałowej w dłuższym okresie, podkreślono.

Grupa Mercator Medical podaje, że jest liderem w Polsce oraz jednym z kluczowych graczy w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku jednorazowych rękawic medycznych. Należy do niej zakład produkcyjny w Tajlandii. Grupa działa globalnie w ponad 50 krajach. W 2013 r. spółka debiutowała na GPW.

bDYNQMoi
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
ROMEL
rok temu
Świat i WHO nie dopuścić do zaprzestania produkcji To tak jak by w czasie wojny zaprzestać produkcji amunicji !!!
Żenada
rok temu
Tych rękawic co ich brakowało w sprzedaży. Dlaczego nie zabezpiecza tego produkcja w polskich zakładach. Może po epidemii Rząd zweryfikuje kontrakty Producentów bez bazy w Polsce na dostawy sprzętu ochrony w tym maseczek czy płynów oraz rękawiczek których w sklepach brak od miesiąca. Gdzie ich magazyny skoro produkcja w Azjii