Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MIR: 170 mln zł na innowacje dla MŚP w Programie Polska Wschodnia

0
Podziel się:

Ogłoszono konkurs dotacji w ramach Programu Polska Wschodnia dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), które chcą wykorzystać wyniki prac B+R i wprowadzić innowacje, a tym samym podnieść swoją konkurencyjność, podało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju (MIR). Pula wynosi 170 mln zł, w tym 100 mln zł to środki przeznaczone na wsparcie projektów realizowanych w miastach średnich Polski Wschodniej.

MIR: 170 mln zł na innowacje dla MŚP w Programie Polska Wschodnia

"Realizowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju 'Pakiet dla średnich miast' aktywnie wspiera przedsiębiorców w mniejszych miastach. Tworzenie warunków dla rozwoju inwestycji prywatnych to jeden z filarów Pakietu, dlatego nie ustajemy w działaniach i po raz kolejny zapraszamy firmy do sięgnięcia po wsparcie z Funduszy Europejskich. Innowacje są ważnym motorem rozwoju gospodarczego. Wiążą się z tworzeniem nowych miejsc pracy, przynoszą wpływy lokalnym samorządom, a innowacyjne produkty stają się doskonałym materiałem eksportowym. Innowacje w średnich miastach Polski Wschodniej to szansa na rozwój nie tylko dla firm i miast, ale także makroregionu i kraju" - powiedział wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak, cytowany w komunikacie.

W nadchodzącym konkursie zmienią się między innymi:

- wartość maksymalnej, możliwej do pozyskania kwoty wsparcia;

- zakres wsparcia;

- poziom innowacji, podano również.

"Nabór wniosków w konkursie rozpocznie się 30 kwietnia i potrwa do 14 czerwca. Wnioski przyjmować będzie Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości" - czytamy dalej.

Ogłoszony właśnie konkurs jest już trzecim z kolei z dedykowanym budżetem w ramach "Pakietu dla miast średnich". Do tej pory, w ramach dwóch wcześniejszych konkursów, do firm realizujących inwestycje w mniejszych ośrodkach (miastach średnich i gminach z nimi sąsiadujących) trafiło ok. 75 mln zł, podsumowano.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)