Notowania

transport
23.01.2019 12:42

Morawiecki: Zadaniem kolei jest m.in. walka z wykluczeniem komunikacyjnym

Jednym z kluczowych zadań dla kolei w Polsce jest włączenie się w walkę z wykluczeniem komunikacyjnym miast i regionów, ocenił premier Mateusz Morawiecki.

Podziel się
Dodaj komentarz

"To jest dla nas pierwsze wyzwanie, żeby te miasta, które są powyżej 10 tys. mieszkańców, a które nie mają linii kolejowych, żeby w perspektywie kolejnych 5-10 lat uzupełniać ten 'ruszt kolejowy', w taki sposób, żeby do tych połączeń mogło dochodzić" - powiedział Morawiecki podczas inauguracji I Kongresu Rozwoju Kolei.

"Celem naszej strategi jest, by zapewnić też spójność komunikacyjną; spójność logistyczną, logiczną, strategiczną, międzywojewódzką i międzypowiatową, ale również między poszczególnymi rodzajami transportu" - kontynuował premier.

Według niego, są w Polsce obszary szczególnie wykluczone komunikacyjnie.

"Celem naszej strategii jest odbudowa tego transportu, zarówno autobusowego - dawnego PKS-owego - i połączenie go w sposób możliwie logiczny i uporządkowany z odbudowywanym transportem kolejowym" - wyjaśnił premier.

Podkreślił, że są już sukcesy.

"200 km linii kolejowych odtworzyliśmy. To są ważne połączenia między miastami powiatowymi. To dla nas walka z wykluczeniem komunikacyjnym" - powiedział.

Przypomniał też, że w "pierwszych 3 latach naszych rządów zmodernizowaliśmy 2,5 tys. km torów kolejowych". Dodał też, że obecny rząd podjął decyzję o realizacji największej inwestycji kolejowej od wielu lat - budowie połączenia Podłęże-Piekiełko, które poprawi transport między Krakowem a Nowym Sączem i Zakopanem.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-01-2019

Lancastery nam tory rozpirzyłySzyją, prują i z tego się utrzymują.

Rozwiń komentarze (1)