Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

MZ: 247 nowych przypadków COVID-19, liczba zarażonych sięgnęła 34 154

0
Podziel się

Mamy 247 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Liczba zarażonych wzrosła do 34 154, poinformowało Ministerstwo Zdrowia (MZ). Łącznie zmarły 1 444 osoby.

MZ: 247 nowych przypadków COVID-19, liczba zarażonych sięgnęła 34 154
(PAP)
bErtUqmZ

"Mamy 247 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: z województw: śląskiego (78), wielkopolskiego (31), mazowieckiego (27), łódzkiego (21), podlaskiego (17), małopolskiego (16), świętokrzyskiego (14), podkarpackiego (12), pomorskiego (9), lubelskiego (9), opolskiego (8), dolnośląskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2)" - podał resort na swoim profilu na Twitterze.

"Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 86-M Lipsko, 63-M, 69-K, 90-M Tychy, 37-K i 86 K Racibórz. Większość osób miała choroby współistniejące" - poinformowano także.

Łączna liczba chorych, u których potwierdzono zakażenie to 34 154 osoby. Pacjenci znajdują się głównie w szpitalach jednoimiennych, które zajmują się wyłącznie pacjentami zarażonymi koronawirusem.

bErtUqnb

Z danych MZ wynika, że dotychczas przeprowadzono blisko 1,49 mln testów, w tym w ciągu ostatniej doby ponad 24 tys.

Według danych resortu na dzisiaj rano, hospitalizowanych było 1 797 osób, 83 460 było objętych kwarantanną, a 14 469 - nadzorem epidemiologicznym. Dotychczas zmarły 1 444 osoby. Wyzdrowiało 20 897.

Od ponad trzech miesięcy obowiązuje stan epidemii.

Jednocześnie zniesiono szereg wprowadzonych wcześniej ograniczeń. Od 30 maja zniesione zostały ograniczenia dotyczące handlu i gastronomii. Nie ma też obowiązku noszenia maseczek na otwartych przestrzeniach, ale nadal obowiązkowe jest zachowanie dwumetrowego dystansu. W sklepie, w środkach komunikacji publicznej, kościołach, kinach maseczki nadal są obowiązkowe.

bErtUqnh

Od 6 czerwca otwarte są niektóre kina, teatry, filharmonie, a także kluby fitness, solaria, salony tatuażu, baseny (właściciele i zarządcy sami mogą odejmować decyzje w sprawie otwarcia). Jest też już możliwość organizowania wesel i przyjęć do 150 osób oraz koncertów plenerowych (także z ograniczeniem liczby osób).

Wcześniej, w ramach III etapu odmrażania polskiej gospodarki otwarto restauracje, bary i kawiarnie, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Więcej osób może korzystać z boisk i innych obiektów sportowych.

Od 4 maja otwarte są galerie handlowe, hotele i miejsca noclegowe, a także biblioteki i muzea. Można prowadzić ćwiczenia rehabilitacyjne. Od 6 maja mogą być otwierane żłobki i przedszkola (decyzje należą do jednostek samorządu terytorialnego).

Otwarto boiska i stadiony, wróciły rozgrywki piłkarskie, a na stadionach obecni są kibice (pod warunkiem, że zapełnione jest jedynie 25% miejsc).

bErtUqni

W związku z kryzysem podjęto działania osłonowe dla przedsiębiorców. W życie weszły już ustawy, dotyczące możliwości przesuwania środków unijnych, dopłat do ubezpieczeń społecznych, możliwości pożyczek z kilkunastomiesięczną karencją w spłacie i innych form wsparcia.

bErtUqnC
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)