Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

NanoGroup rozpocznie rejestrację płynu perfuzyjnego w agencjach leków w 2020 r.

0
Podziel się:

NanoSanguis - spółka zależna NanoGroup - otrzymała od American Heart of Poland zatwierdzony raport z badań płynu perfuzyjnego służącego do przechowywania i transportu organów, podało NanoGroup. Według zarządu NanoSanguis, wyniki raportu umożliwią rozpoczęcie procesu rejestracji produktu przez amerykańską Agencję Żywności i Leków oraz Europejską Agencję Leków jeszcze w 2020 roku.

NanoGroup rozpocznie rejestrację płynu perfuzyjnego w agencjach leków w 2020 r.

W podsumowaniu raportu z badań stwierdzono, że: "Analiza porównawcza referencyjnego płynu UW (University of Wisconsin) z płynem NanoSanguis (NS, z funkcją przenoszenia gazów oddechowych) perfuzji 24-godzinnej pobranych nerek świńskich, na podstawie raportu cząstkowego z American Heart of Poland - wykazano istotnie znamienną przewagę płynu NanoSanguis (p=0,01) w ograniczaniu ostrej martwicy kłębuszkowej w ocenie histopatologicznej i brak istotnych różnic w odniesieniu do innych ocenianych parametrów histopatologicznych. W ocenie klinicznej przekłada się to na ponad dwukrotnie rzadsze (w niezależnym porównaniu nerek perfundowanych płynem NS vs UW, odpowiednio ryzyko martwicy 13% i 55%) ryzyko martwicy kłębuszkowej i tym samym poprawę sprawności fizjologicznej organu, co wydaje się istotnie korzystną przewagą w ocenie przeżywalności organów i możliwości ich dalszego wykorzystania do przeszczepów. W najbliższym czasie planowane są dalsze badania z wydłużonym okresem perfuzji i w różnych temperaturach
utrzymywania organów" - czytamy w komunikacie.

W skład NanoGroup wchodzą trzy spółki zależne działające od kilku lat (NanoVelos S.A., NanoSanguis S.A., NanoThea S.A.), w których prowadzony jest rozwój pięciu zaawansowanych projektów biotechnologicznych. NanoGroup koordynuje i nadzoruje działania poszczególnych spółek zależnych, będąc ośrodkiem, w którym podejmowane są decyzje dotyczące tworzenia i realizacji strategii rozwoju.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)