Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Notowania Gaming Factory zawieszone. Zarząd nie zgadza się z decyzją KNF

Podczas debiutu akcje spółki cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że systemy giełdowe nie uruchomiły pierwszych notowań. W piątek notowania Gaming Factory zostały zawieszone na żądanie KNF.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)
Notowania Gaming Factory zawieszone. Zarząd nie zgadza się z decyzją KNF.

Warszawska giełda na żądanie Komisji Nadzoru Finansowego zawiesiła obrót akcjami i prawami do akcji spółki Gaming Factory. KNF poinformowała, że jest to związane z nieprzekazaniem przez spółkę w terminie raportu za pierwszy kwartał 2020.

Spółka przekazała w komunikacie, że raport za pierwszy kwartał opublikuje 3 sierpnia. - Mając na uwadze stanowisko KNF spółka Gaming Factory zdecydowała się przygotować raport kwartalny za I kwartał 2020 i opublikować go niezwłocznie, tj. 3 sierpnia 2020 roku – czytamy w oświadczeniu zarządu. Wtedy akcje oraz prawa do akcji powinny zostać odwieszone.

Jednak zarząd spółki nie zgadza się z decyzją KNF. W oświadczeniu wskazuje, że obecnie istniejące prawo nie nakłada na spółkę obowiązku publikacji raportów za pierwszy kwartał 2020 roku.

Do Polski może wejść węgierski MOL. "Aktualny szef uchodzi za pozbawionego skrupułów"

Gaming Factory zadebiutowało na warszawskiej giełdzie 23 lipca. Dopiero dzień później systemy giełdowe dopuściły do pierwszych notowań, bo kurs mocno odbiegał od kursu odniesienia. Akcje tego dnia rosły nawet o ponad 130 proc., a prawa do akcji o ponad 90 proc.

Zaledwie tydzień od debiutu spółki giełda zawiesiła obrót jej akcjami. - W związku z żądaniem zgłoszonym przez KNF zarząd giełdy postanowił zawiesić na głównym rynku GPW obrót akcjami oraz prawami do akcji Gaming Factory - podała giełda.

W czwartek na zamknięciu prawa do akcji kosztowały 23,7 zł, a akcje 27,6 zł, czyli kurs pozostawał wciąż powyżej ceny emisyjnej, która została ustalona na 15,5 zł.

Gaming Factory to producent i wydawca gier na PC i konsole. Spółka pracuje obecnie nad ponad 20 produkcjami na PC o zróżnicowanej tematyce. W portfolio studia znajdują się symulatory, tycoony, gry akcji czy horrory.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo, gaming factory
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-07-2020

mojnickaz tak ciezko jest raport przygotowac?

01-08-2020

Żalę się -W KNF tacy sami fachowcy jak w MZ czy MON

31-07-2020

xaxa1212hahahhaha. pyk i poszlo!

Rozwiń komentarze (4)