Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Nowy Jedwabny Szlak. Pociąg do Chin wyruszył spod Wrocławia

85
Podziel się

Polska zacieśnia współpracę handlową z Chinami. PKP Cargo uruchomiły nowe połączenie kolejowe. Trzy razy w tygodniu ponad 40 kontenerów będzie kursować na trasie między Kątami Wrocławskimi i Chengdu.

Nowy Jedwabny Szlak. Pociąg do Chin wyruszył spod Wrocławia
Pierwsze kontenery wyjechały spod Wrocławia do Chiny (Twitter, PKP Cargo)
bEgRhIyJ

Jedna ze spółek należących do PKP Cargo uruchomiła nowe połączenie operatorskie z Kątów Wrocławskich przez Małaszewicze do Xi'an, Zhengzhou, Qindao, Chongqing i Chengdu w Chinach - informuje polski przewoźnik.

- Nowe połączenie pomiędzy terminalem w Kątach Wrocławskich a Chinami to kolejny krok do rozbudowy połączeń operatorskich na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku - komentuje prezes PKP Cargo Connect Ivan Ružbacký.

bEgRhIyL

Przed południem w mediach społecznościowych spółka poinformowała, że pierwszy pociąg w ramach tego projektu wyjechał z terminala kontenerowego w Kątach Wrocławskich. Przewidywany czas dostawy ładunku wyniesie od 14 do 18 dni.

Stałe połączenie realizowane będzie trzy razy w tygodniu, a każdy skład będzie przewoził 42 kontenery.

Zobacz także: Wysoka inflacja. Minister Semeniuk: Problem? Jaki problem?
bEgRhIyR

PKP Cargo Connect odpowiada za obsługę celną, spedycję kolejową, koordynację oraz transport samochodowy. Z kolei cargo-partner, drugi podmiot w tym projekcie, specjalizuje się w tworzeniu łańcuchów dostaw dla różnych gałęzi przemysłu w skali globalnej.

Prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz wskazuje na rosnące znaczenie przewozów kolejowych na Nowym Jedwabnym Szlaku, co powinniśmy jako kraj umieć wykorzystać.

bEgRhIyS

- Polska nie musi być na tym szlaku tylko krajem tranzytowym. Powinniśmy w coraz szerszym wymiarze przejmować również obsługę ładunków, czego przykładem jest działalność naszej spółki PKP Cargo Connect - podkreśla prezes.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEgRhIzm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(85)
Vectron
5 dni temu
a PKP Cargo to sobie może uruchamiać, oni ciągają tylko wagony, ich spedytor po przejęciach transformacjach w tych kwestiach to jest lipa jak 150
Vectron
5 dni temu
ile można robić dobrego PR temu rozwiązaniu, ono jest niestabilne jak cholera, ludzie potem upatruja rozwiązania na ich bolączki, a jedna krzywa akcja święta, nowe roki, suezy i inne pierdy i na kontener się czeka 1,5 miesiąca, 7 lat doświadczenia w tym temacie i aktualnie nikogo bym na to nie namawiał wręcz unikać tematu jak ktoś pyta
brawo
6 dni temu
Kolejny dobry ruch PiSu!
bEgRhIzn
kucyk
6 dni temu
Pan premier juz zacieśnił współpracę. Ze śmiechu nie jestem w stanie przeczytać żadnego artykułu.
buahahaha
6 dni temu
No... Zacieśnia jak cholera. Od 1 lipca wprowadzając VAT 23% na towary z CHin
...
Następna strona