Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Nowy Jedwabny Szlak. Pociąg do Chin wyruszył spod Wrocławia

90
Podziel się:

Polska zacieśnia współpracę handlową z Chinami. PKP Cargo uruchomiły nowe połączenie kolejowe. Trzy razy w tygodniu ponad 40 kontenerów będzie kursować na trasie między Kątami Wrocławskimi i Chengdu.

Nowy Jedwabny Szlak. Pociąg do Chin wyruszył spod Wrocławia
Pierwsze kontenery wyjechały spod Wrocławia do Chiny (Twitter, PKP Cargo)

Jedna ze spółek należących do PKP Cargo uruchomiła nowe połączenie operatorskie z Kątów Wrocławskich przez Małaszewicze do Xi'an, Zhengzhou, Qindao, Chongqing i Chengdu w Chinach - informuje polski przewoźnik.

- Nowe połączenie pomiędzy terminalem w Kątach Wrocławskich a Chinami to kolejny krok do rozbudowy połączeń operatorskich na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku - komentuje prezes PKP Cargo Connect Ivan Ružbacký.

Przed południem w mediach społecznościowych spółka poinformowała, że pierwszy pociąg w ramach tego projektu wyjechał z terminala kontenerowego w Kątach Wrocławskich. Przewidywany czas dostawy ładunku wyniesie od 14 do 18 dni.

Stałe połączenie realizowane będzie trzy razy w tygodniu, a każdy skład będzie przewoził 42 kontenery.

Zobacz także: Wysoka inflacja. Minister Semeniuk: Problem? Jaki problem?

PKP Cargo Connect odpowiada za obsługę celną, spedycję kolejową, koordynację oraz transport samochodowy. Z kolei cargo-partner, drugi podmiot w tym projekcie, specjalizuje się w tworzeniu łańcuchów dostaw dla różnych gałęzi przemysłu w skali globalnej.

Prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz wskazuje na rosnące znaczenie przewozów kolejowych na Nowym Jedwabnym Szlaku, co powinniśmy jako kraj umieć wykorzystać.

- Polska nie musi być na tym szlaku tylko krajem tranzytowym. Powinniśmy w coraz szerszym wymiarze przejmować również obsługę ładunków, czego przykładem jest działalność naszej spółki PKP Cargo Connect - podkreśla prezes.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(90)
Marian Łapińs...
2 lata temu
42 kontenery, to mało biorąc pod uwagę odległość. Oby się zwiększyło, w USA regularnie widzę składy pokonujące interior w drodze z jednego wybrzeża na drugie. Mają one średnią długość 3 kilometrów a kontenery są ułożone podwójnie, jednen na drugim.
Lech200
2 lata temu
Polka nie wysilaj się, spadaj do kruchty i dowiedz się ile kasy z Polski za bezdurno wypływa do Watykanu i do 1021 lat i nawet podczas okupacji hitlewrowskiej. Przez tą katolicką nienawiść do komuny, toczą się wojny do I do II i dalej przez Wieynam itd. Módl się o zabawienie i nie pisz już głupot.
ksenia
3 lata temu
Pan premier robi co może by nic z tego nie wyszło.
Polka
3 lata temu
Tak, tak niech ten rząd i PKP dalej daje zarabiać tym złodziejom technologii, , podrabiaczom i generalnie kryminalistycznej komunistycznej parti chin czyli chinolom, niech rząd polski i polska skarbówka weżmie się wreszcie za ściąganie z chinoli podatków za kokosowe interesy w Polsce. Nikt się z rządu nie zastanowil dlaczego to chińskie złodziejstwo tak się garnie do Polski? To ja wam powiem, a dlatego, że mają tu podatkowy raj, porozmawiajcie z ludżmi ze skarbówki to wam powiedzą. Chinole zresztą i Wietnamczycy obracją miliardami i miliardy wysylają na swoje konta do chin i wietnamu, a te miliardy to niezplacone podatki w Polsce w tym vat, czy ktoś wie co się dzieje w Wólce Kossowskiej, obejrzyjcie o tym program, byl oficjalnie wyświetlony w TVP, pokazane bylo jak polska skarbówka boi się tam wejść (bo boją się o własne życie !) polska policja i służby specjalne zresztą też, choć wszyscy wiedzą , jaki handel tam odchodzi tj bez faktur i podatków, jak chinole i wietnamczycy mają naokoło tego wielkiego bazaru wynajęty prywatne domy gdzie trzymają lewy towar do sprzedaży bez faktur czyli bez WSZELKICH PODATKÓW, jak konkurencyjne gangi chińskie i wietnamskie zabiją się wzajemnie, po cichu oni nie strzelają,oni używają specjalnych metalowych linek do duszenia przeciwników, to wszystko było w tym programie. Za parę lat wszyscy będziemy pracować u chinoli za miskę ryży, jak można być tak głupim, żeby dawać sie im dorabiać dalej, rzucili cały świat na kolana ekonomicznie i o to im chodziło, rozciągnięcie na świat wirusa przez chinoli uważam za ludobójstwo i powinni za to odpowiedzieć, grają na nosie całemu światu, zarabiali podczas pandemii na maseczkach, rękawiczkach i dalej zarabiają, gdy my dosłownie zamknięci w domach w marcu i kwietniu 2020, towary z chin szły koleją min przez Polskę do Niemiec, czy ktoś się nad tym zastanowił i wyciągnął wnioski? Wykupują ziemię w państwach afrykańskich i budują tam fabryki , już teraz murzyni u nich pracują, Huawei nawet podarował oprogramowanie dla organizacji państw afrykańskich (coś na wzór UE w Europie), i okazało się, że każdej nocy dane było kradzione , oficjalnie program pokazany o tym tytuł ''Kto się boi Huawei'' chyba na Planet było pokazane, chinole w głupiej Anglii kupują domy i wysyłają bachory do studiowania, kupują domy w Europie, jeśli teraz świat nie zareaguje i my też jako Polacy to za parę lat będziemy pracować u nich za miskę ryżu, bo już nas mają w kieszeni, 99 % produktów nieżywnościowych w Polsce to chińszczyzna, ich celem jest opanowania świata, zrobili to już ekonomicznie, teraz czas na ruch geopolityczny , jak mogliśmy dopuścić do likwidacji polskiej produkcji na rzecz ściągania z chin, na mnie już w każdym razie nie zarobią, ani ja, ani moi znajomi i rodzina NIE KUPUJEMY chińskiego szmelcu
TomAsz
3 lata temu
Nie chcę burzyć tego optymizmu, ale zdaje się, że już Rosja i USA dogadały się w sprawie rzucania kłód pod nogi wszelkim działaniom pro Chińskim. A że przypadkiem linia kolejowa do Chin biegnie przes Rosję, a do tego Putin nie szczególnie nas kocha ... to chyba nie bedziemy sie długo cieszyć takim rozwojem handlu.
...
Następna strona