Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|
aktualizacja

Orange renegocjował podwyżki. Pracownicy mogą liczyć tylko na 1 procent

47
Podziel się

Orange w tym roku miał podnieść płace pracowników o 3,5 proc., ale przez epidemię koronawirusa musiał ograniczyć podwyżki do zaledwie 1 proc. W zamian firma zobowiązała się zminimalizować liczbę wypowiedzeń w ramach planowanych zwolnień grupowych.

Epidemia koronawirusa zmusiła Orange do renegocjacji umowy z pracownikami.
Epidemia koronawirusa zmusiła Orange do renegocjacji umowy z pracownikami.
bEqkGTHF

Zarząd Orange Polska podpisał ze związkami zawodowymi zmiany dotyczące wcześniej negocjowanej umowy społecznej na lata 2020-2021. Ma to związek z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa, które odbiją się na finansach spółki.

"Poziom podwyżek wynagrodzeń zasadniczych w roku 2020 został zmniejszony z 3,5 proc. do 1 proc." - czytamy w komunikacie Orange.

bEqkGTHH

Jednocześnie pracodawca złożył deklarację o minimalizacji liczby wręczanych wypowiedzeń z tytułu zwolnień grupowych do końca 2020 roku, co oznacza, że limit odejść pracowników w tym roku, który został w umowie społecznej ustalony na maksymalnie 1 250 osób, może nie zostać w pełni wykorzystany. Konkretna liczba jednak nie padła.

Zobacz także: Osiem godzin w pracy to przeżytek. Kandydat na prezydenta zaskakuje

Jak informuje spółka, warunki dotyczące wysokości odpraw oraz dodatkowych odszkodowań dla odchodzących pracowników określone w umowie społecznej nie zmieniły się. Niestety szczegóły uzgodnień nie zostały podane do publicznej wiadomości.

bEqkGTHN

Nie uległ również zmianie poziom możliwych podwyżek wynagrodzeń zasadniczych w roku 2021 (3,5 proc.) oraz limit odejść (850 osób).

To już kolejna podobna decyzja władz Orange w ostatnim czasie. Na początku czerwca spółka podpisała ze związkami zawodowymi porozumienie dotyczące zmian w zakresie m.in. nagród jubileuszowych. Zgodnie z wcześniejszymi zapisami pracownikom przysługiwały nagrody jubileuszowe z tytułu długoletniej pracy. Według nowych uzgodnionych zapisów, obecny system nagród jubileuszowych przestanie istnieć od kwietnia 2021 roku.

Jednocześnie, w okresie kwiecień - grudzień 2021 pracownikom, którzy osiągną staż w przedziale 15-30 lat otrzymają jednorazową nagrodę jubileuszową w określonej kwotowo wysokości zależnej od stażu pracy.

bEqkGTHO

Zarząd Orange zmiany tłumaczy trudną sytuacją. Potwierdzają to wyniki za pierwszy kwartał tego roku. Spółka nie wypracowała zysku, a zamiast tego miała 36 mln zł straty. Na minusie była również w analogicznym okresie poprzedniego roku, ale wtedy straty były na poziomie ledwie 2 mln zł.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEqkGTIi
media
telekomunikacja
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(47)
Sad
rok temu
Złodzieje !!!
okok
rok temu
Podziękować można Balcerowiczowi Buzkowi Tuskowi oraz baronom z SLD
Na bruk!
rok temu
Uuuj z orange.
bEqkGTIj
Loli
rok temu
To kłamstwo. Sieć pracuje pełną parą od czasów koronawirusa. Jaki kryzys?
Jowisz
rok temu
Orange zatracił się i nic nie zostało z marki Telekomunikacja Polska, która była legendarnym brandem
...
Następna strona