Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Państwowa spółka wypowiedziała pakt gwarancji. Zapewniał podwyżki

12
Podziel się:

Pakiet gwarancji pracowniczych obowiązywał w PKP Cargo od ponad 10 lat. To się jednak zmieni. Trafi on do kosza, w imię poszukiwania oszczędności. Porozumienie gwarantowało pracującym m.in. gwarancję zatrudnienia czy podwyżkę wynagrodzenia w przypadku dobrego wyniku spółki.

Państwowa spółka wypowiedziała pakt gwarancji. Zapewniał podwyżki
PKP Cargo wypowiedziało pakt gwarancji pracowniczych (Licencjodawca, Flickr, Paul Smith)

Komunikat o "wypowiedzeniu paktu gwarancji pracowniczych" PKP Cargo opublikowało w piątek przed południem. Spółka przypomina, że zawarła go 2 września 2013 r. ze związkami zawodowymi.

PKP Cargo wypowiada pakt gwarancji pracowniczych

Skąd taka decyzja? Spółka tłumaczy, że niektóre zapisy paktu, np. ten zobowiązujący ją do zapewnienia trwałości zatrudnienia pracownikom, obowiązywały tylko do 2023 r. "Postanowienia paktu w tym zakresie stały się więc bezprzedmiotowe" – czytamy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Fala zwolnień w Polsce. Dominują te branże. "Pęka bańka"

Cały czas natomiast obowiązywały postanowienia dotyczące corocznych podwyżek. Wzrost płac jednak uzależniony był od wyniku i sytuacji finansowej spółki.

Samo wypowiedzenie paktu nie powoduje powstania po stronie grupy bezpośrednich oszczędności finansowych, ale jest elementem niezbędnym z punktu widzenia przepisów prawa w prowadzonym obecnie procesie optymalizacyjnym. Okres wypowiedzenia paktu wynosi trzy miesiące – informuje PKP Cargo.

PKP Cargo poszukuje oszczędności

Jak tłumaczą władze spółki, "wypowiedzenie paktu jest jednym z rozwiązań w zakresie ograniczenia kosztów" i "reorganizacji" spółki. Ma to na celu jej poprawę wyników finansów i możliwość jej dalszego rozwoju – przekonuje zarząd.

"Równolegle z obszarem kosztów pracowniczych zarząd podejmuje również inne działania mające na celu wygenerowanie oszczędności" – zapowiada spółka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(12)
Jurek
miesiąc temu
Zwały pełne węgla, Cargo upada bo nie ma co wozić… skandal !
Wkurzony
miesiąc temu
Panie Kozendra idziemy po Pana ! Wstyd
123
miesiąc temu
Ostatnio dostaliśmy na zakład nową flotę samochodów osobowych. Podobno takich przetargów na „zbędne zabawki” jest więcej. Prokurator powinien się przyjrzeć się tym ustawionym przetargom.
Aro
miesiąc temu
Redukcja 70 procent administracji + wyrzucenie związkowców „za brane” utrzymujcie się ze składek !
Q123
miesiąc temu
Może pozbędziemy się zakładowego funduszu świadczeń socjalnych w obecnej formie. U nas na zakładach głównymi beneficjentami są emeryci….. Poszedłeś na emeryturę to ciesz się, nie zarzynaj spółki !