Notowania

giełda
06.02.2020 11:27

Pekao wesprze handel z Białorusią. Podpisał umowy z dwoma największymi bankami

Bank Pekao podpisał umowy ramowe z dwoma największymi bankami na Białorusi. Celem współpracy z Belagroprombankiem i Belarusbankiem ma być m.in. wsparcie polskich firm eksportujących towary na wschód.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Belarusbank to jeden z nowych partnerów Pekao. (Fot: NOVIKOVA / EAST NEWS)

Pekao znalazł dla siebie niszę do zagospodarowania. Będzie wspierał firmy handlujące z Białorusią. W tym celu formalnie rozpoczął współpracę z dwoma tamtejszymi dużymi graczami w sektorze bankowym.

- Umowy podpisane z dwoma największymi bankami na Białorusi tworzą ramowy model współpracy i dokumentacji kredytowej. Dzięki tym umowom będziemy w stanie skrócić czas potrzebny na przygotowanie niezbędnego finansowania dla polskich firm eksportujących swoje usługi i produkty na rynek białoruski - tłumaczy Piotr Stolarczyk, odpowiedzialny w Pekao za bankowość międzynarodową.

Pekao wskazuje, że w pierwszych trzech kwartałach 2019 roku wartość polskiego eksportu na Białoruś przekroczyła 1,2 mld euro. W porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku statystyki w tym zakresie wzrosły o 18 proc.

Ryszard Czarnecki: otwarcie na Białoruś nie było błędem

Oznacza to, że kierunek białoruski dynamicznie się rozwija, a coraz więcej polskich firm zainteresowanych jest wejściem na ten rynek.

Podpisane porozumienia między Bankiem Pekao a białoruskimi Belagroprombankiem i Belarusbankiem są efektem wielomiesięcznej współpracy. Oba podmioty to jedne z największych instytucji finansowych działających na Białorusi.

Belagroprombank funkcjonuje od 26 lat, obsługując ponad 40 tys. klientów korporacyjnych i 1,6 mln klientów detalicznych. Belarusbank to z kolei największy i najszybciej rozwijający się bank na Białorusi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo, pekao, peo, białoruś, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-02-2020

ble bleDobrze kombinują i przygotowują grunt pod przyszłe interesy. Wkrótce to będzie nasz główny partner. Białoruskie wzorce dobra zmiana wprowadza już od … Czytaj całość

06-02-2020

Krzysztof JPKO już wtopił masę kasy w Ukrainie, nikt nie poniósł odpowiedzialność za to..

07-02-2020

staryTo nie jest głupie, ale trzeba to robić mądrze.

Rozwiń komentarze (3)