Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PEM nie będzie rekomendować wypłaty dywidendy

0
Podziel się:

Warszawa, 18.04.2019 (ISBnews) - Private Equity Managers (PEM) nie będzie rekomendować akcjonariuszom wypłaty dywidendy z zysków lat ubiegłych, poinformował prezes Tomasz Czechowicz.

PEM nie będzie rekomendować wypłaty dywidendy

"W tym roku, po raz pierwszy zarząd PEM nie będzie rekomendować NWZ wypłaty dywidendy z zysków lat ubiegłych. Bieżąca działalność PEM jest częściowo finansowana kredytem w wysokości 39 mln zł zaciągniętym w banku ING. Biorąc pod uwagę obecną, niełatwą sytuację na rynku finansowym uważamy, że w trosce o bezpieczeństwo płynnościowe, PEM powinien akumulować wolne nadwyżki pieniężne na zabezpieczenie przyszłych spłat kredytu i zabezpieczenie odpowiedniego bufora płynnościowego dla swojej podstawowej działalności" - napisał Czechowicz w liście do akcjonariuszy.

Grupa Private Equity Managers S.A. to grupa kapitałowa wyspecjalizowana w zarządzaniu różnymi klasami aktywów, w tym w funduszach venture capital. Fundusze inwestycyjne, których portfelami inwestycyjnymi zarządzają podmioty z grupy inwestują przede wszystkim w szybko rosnące spółki z sektora technologicznego z regionu CEE, Turcji, Rosji, Niemiec i innych krajów Europy Zachodniej. Spółka jest notowana na GPW od 2015 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)