Notowania

technologie
02.10.2019 12:07

Pergamin zamyka rundę seed z 1 mln zł na rozwój machine learning dla umów

Warszawa, 02.10.2019 (ISBnews) - Pergamin - platforma do szybkiego i efektywnego zarządzania dokumentami prawnymi przeznaczonymi dla firm - pozyskała kolejnych inwestorów, w tym fundusz Simpact. Pozyskana kwota 1 mln zł zostanie przeznaczona na realizację prac badawczo-rozwojowych nad wykorzystaniem uczenia maszynowego w procesie tworzenia umów, podano w komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz

"750 000 zł z kwoty inwestycji pochodzi od funduszu Simpact. Środki pozyskane od inwestora zostaną przeznaczone na realizację prac badawczo-rozwojowych, których celem jest automatyzacja procesu identyfikacji danych w umowach poprzez wykorzystanie technologii przetwarzania języka naturalnego. Zaplanowany silnik, służący do automatycznej identyfikacji postanowień umownych na podstawie analizy historycznej umów danej organizacji, pozwoli klientom Pergaminu tworzyć inteligentne szablony jeszcze szybciej. W dalszej kolejności pomoże skuteczniej wykrywać ryzykowne klauzule. Ponadto, technologia umożliwi klientom łatwą standaryzację umów, co korzystnie wpłynie na bezpieczeństwo prawne klientów Pergaminu" - czytamy w komunikacie.

"Przetwarzanie języka naturalnego (ang. natural language processing, NLP) jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin uczenia maszynowego. Wykorzystujemy ten trend w rozwoju naszego produktu. Do końca tego roku chcemy przetestować algorytm na grupie kilkunastu tysięcy umów przekazanych nam przez klientów. Pierwsze wdrożenia komercyjne nowej technologii planujemy w drugim kwartale 2020 roku" - skomentował współtwórca i CMO Pergamin Antoni Wędzikowski, cytowany w komunikacie.

Pergamin w marcu 2018 roku zakończył akcelerację w programie akceleracyjnym dla startupów - Huge Thing, którego organizatorem była SpeedUp Group - polska grupa funduszy inwestycyjnych typu venture capital.

Pergamin od pierwszej połowy 2019 roku współpracuje z PKO BP. Spółka współpracuje także m.in. z Alior Bankiem, największą polską spółdzielnią finansową - ANG i największą bileterią w Polsce - Going. Partnerami startupu są Okręgową Izbą Radców Prawnych w Warszawie, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Łodzi, a także grupa CGO Legal Counseling, podano w materiale.

Przez platformę elektronicznie podpisano już kilkadziesiąt tysięcy umów, a zawarte w ten sposób umowy były wielokrotnie uznawane przez instytucje państwowe, jak Urząd Skarbowy czy ZUS.

Pergamin to platforma do efektywnego tworzenia i zarządzania umowami i innymi dokumentami prawnymi (załącznikami, protokołami, kartami obiegowymi, porozumieniami, oświadczeniami) przeznaczona dla firm. Narzędzie pozwala na szybkie stworzenie i podpisanie umowy za pomocą platformy internetowej.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-10-2019

firma bankruta 666Fallitt! Bancrupcy?

02-10-2019

TomaszBrawo, panowie! Wszyscy mają dosyć papierologii :)

Rozwiń komentarze (2)